Догори
Дати відгук

В українців без російського паспорта заберуть землю в Криму — в ЄС засудили беззаконня окупантів

В ЄС вважають, що цей указ є ще одним кроком нав'язування російського громадянства на півострові.

2 хв на прочитання23 Березня 2021, 20:50
В українців без російського паспорта заберуть землю в Криму В українців без російського паспорта заберуть землю в Криму
Поділитись:

На більшій частині окупованого Росією Криму набрав чинності указ Володимира Путіна про заборону іноземним громадянам володіти землею, першими від нього постраждають саме українці без російського паспорта. Фактично найбільше від нього постраждають кримські татари, які мешкають на півострові.

Станом на квітень 2020-го понад 11 тисяч ділянок, які підпадають під дію указу, належали іноземцям, більшість з яких громадяни України.

Так з 20 березня іноземним громадянам, особам без громадянства та іноземним юридичним особам заборонено володіти землею в більшості районів Криму.

Відповідно до наказу окупантів, більшість районів Криму були включені в перелік прикордонних територій, де іноземці не можуть володіти землею.

Обмеження накладаються на володіння землею в 19 муніципальних утвореннях Криму (всього їх 25). Серед них — Євпаторія, Керч, Ялта, Судак. Заборона на володіння іноземцями землі також поширюється на 12 муніципалітетів Севастополя.

Під заборону не потрапили землі в Сімферополі, Джанкої, Красноперекопську, Білогірському, Красногвардійському та Первомайському районах.

У Росреєстрі нагадали, що заборона на володіння іноземцями землею в прикордонних та інших районах Росії прописана в Земельному кодексі. Своєю чергою, президент може указами віднести ті чи інші території до прикордонних, що і сталося рік тому.

Згідно з ч. 1 ст. 238 Цивільного кодексу, зазначається в Росреєстрі, іноземцю необхідно передати права на землю протягом року з моменту виникнення права власності.

Тим часом влада ЄС категорично засудила таке беззаконня. Про це йдеться у заяві речниці з закордонних справ і політики безпеки у Європейській службі зовнішніх зв'язків Набіли Массралі.

"Європейський Союз не визнає незаконну анексію Кримського півострова Росією, яка є явним порушенням міжнародного права. З цієї причини, ЄС не визнає цей указ і вважає набуття ним чинності ще однією спробою примусової інтеграції незаконно анексованого півострова до складу Росії. Крим є частиною України. Указ також є порушенням міжнародного гуманітарного права, оскільки є ще одним кроком нав'язування російського громадянства на півострові. Це призвело до свавільного позбавлення права власності", - наголошується у заяві.

Водночас у Євросоюзі закликають РФ припинити усі порушення міжнародного права на окупованому півострові.

"Європейський Союз продовжить впроваджувати свою політику невизнання незаконної анексії Кримського півострова, в тому числі за допомогою обмежувальних заходів", - додається у заяві.

Нагадаємо, дипломатка розповіла, що Росія знищує в Криму водні ресурси.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.