Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на сьогодні укладено 7112 угод у межах ринку землі.
Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4679 нотаріусів. Всього заяв — 5245, із них погоджено — 4595, в черзі на розгляд — 49, відмову отримала 601. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.
«Ринок землі продовжує працювати у штатному режимі, спокійно та без конфліктів. Кожен може реалізувати право вільно розпоряджатися землею, і все більша кількість укладених угод є свідченням, що ринок є дієвим, прозорим і працює на користь українських громадян», — відзначив Шмигаль.
Лідерами за проведенням земельних операцій залишаються Київщина, Полтавщина та Сумщина.
Прем'єр також нагадав, що уряд ухвалив два важливі документи, які створюють додаткові інструменти підтримки невеликих фермерських господарств. Перший механізм передбачає відшкодування фермерам втрат внаслідок можливого пошкодження посівів.
«Наприклад, якщо фермер через посуху втратив значну частину посівів озимих або зернових культур, то він зможе отримати державну підтримку в розмірі 4700 грн за один гектар. Це захистить малих фермерів від непередбачуваних надзвичайних ситуацій. Відповідна програма поширюватиметься на господарства, які мають в обробітку до 50 гектарів», — зазначив Шмигаль.
Він також нагадав, що встановлено механізм надання бюджетної субсидії виробникам гречки до 5000 грн за один гектар, але не більше ніж на 300 гектарів оброблюваних угідь одним отримувачем.
«Відповідна програма покликана збільшити потенціал до виробництва гречки для забезпечення внутрішнього споживання, так і у перспективі збільшити експортний потенціал», — вважає прем'єр-міністр.
Нагадаємо, що названо п'ять регіонів України, де найдорожча земля.