Догори
Дати відгук

Мінцифри запустило портал ЕкоСистема, на якому є уся інформація про стан довкілля

На порталі доступна вся екологічна інформація про стан навколишнього середовища України.

2 хв на прочитання09 Червня 2021, 15:20
На порталі має бути вся актуальна інформація про довкілля На порталі має бути вся актуальна інформація про довкілля
Поділитись:

Отримання одного дозвільного документа в екологічній сфері потребує понад 4300 годин очікування. А ще 6 тис. грн витрат для підприємців. Однак завдяки цифровізації це зміниться. ЕкоСистема — це єдина онлайн-платформа у сфері захисту довкілля. Її сьогодні презентував заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України (CDTO) Руслан Стрілець на «Всеукраїнському Форумі Україна 30. Екологія».

Платформу створили, щоб кожен мав актуальну точну інформацію про стан навколишнього середовища та природні ресурси, а також взаємодіяв із нею у прозорий і зручний спосіб.

На порталі доступні шість послуг: висновок про транскордонне перевезення відходів, ліцензія на відходи, лісорубний квиток, сертифікат походження деревини, декларація про відходи, дозвіл на спецводокористування.

А також уся екологічна інформація про стан навколишнього середовища України.

Зручно, швидко, без корупції та паперів можна отримати доступ до 35 реєстрів екологічної інформації. Загалом планують запустити 29 послуг та інтегрувати їх з порталом Дія. Наприклад, на порталі доступна Екологічна мапа — це інтерактивна мапа, яка дає можливість громадянам надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ.

Окрім цього, будуть відкриті дані понад 60 реєстрів, що дасть змогу кожному українцю моніторити стан довкілля, зокрема якість води, повітря, пестициди, лісові пожежі тощо в реальному часі.

«ЕкоСистема — це середовище співіснування держави, громади та бізнесу на умовах комфорту, прозорості та чесності. Розробляючи платформу ми поставили собі дві амбітні цілі — створити зручні онлайн-послуги для підприємців і забезпечити доступ до екологічної інформації для суспільства. Ми хочемо, щоб всі реєстри були відкриті та кожен, кому екологічна інформація потрібна, просто роздрукував її з офіційного реєстру», — відзначив Руслан Стрілець.

Розробка ЕкоСистеми стала можливою за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, проекту USAID/UKAID «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та Офісу ефективного регулювання BRDO.

Нагадаємо, що Кабмін виділив 20 млн грн на інвентаризацію лісів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко