Догори
Дати відгук

В Україні є своя Атлантида та Попелюшка

8 хв на прочитання07 Лютого 2020, 17:17
Поділитись:

 

07.02.2020

 

 

В Україні, завдяки різноманітності рельєфу, налічується близько 1500 підземних утворень. Подорожі по мальовничих печерах - це завжди захоплення, романтика, а іноді - й адреналін.

 

 

Пропонуємо вам ознайомитись з найцікавішими. 

 

 

Печера Оптимістична

 

 

 

 

Як потрапити: с. Королівка, Тернопільська область

 

 

Це одна з найвідоміших печер, яку знають у всьому світі. Вона навіть занесена до Книги рекордів Гіннеса. А все тому, що є найдовшою в Євразії (протяжність 250 кілометрів) та друга за довжиною у світі. Прогулюючись по цій печері можна побачити не тільки гіпсову поверхню, а й підземний арт-музей і мінералогічний музей. Крім цього, тут є величезні кристали, химерні геликтиди, їжачки та троянди з кристалічних утворень.

Цікаво, що печера отримала свою назву тому, що шанси її першовідкривачів на успіх колеги-спелеологи оцінювали дуже низько – тому називали їх “оптимістами”. Якщо вам закортіло відвідати цю унікальну печеру, то це можливо лише зі спеціальним спорядженням та за попередньою домовленістю з досвідченим інструктором-спелеологом. Адже у таких довгих “коридорах” можна і заблукати. 

 

 

Антонієві печери

 

 

 

 

Як потрапити: м. Чернігів

 

 

Печерний комплекс ХІ-ХІХ століть на Болдиних горах у Чернігові був заснований Антонієм Печерським. Коли Антоній опинився в Чернігові, йому сподобалися місця на Болдиних горах. У ті неспокійні часи неперервних нападів ворожих племен у печерах ховалися, рятуючи життя. За Радянського союзу монастир на Болдиних горах закрили, але печери збереглись. Від 1967 року вони увійшли до складу історико-архітектурного заповідника “Стародавній Чернігів”.

 

 

У Антонієвих печерах цікаво подивитись на написи-графіті, які збереглись ще з середньовіччя. Зараз Антонієві печери є комплексом підземних приміщень і переходів загальною довжиною близько 350 м.

 

 

Печера Озерна

 

 

 

 

Як потрапити: Тернопільщина

 

 

Якщо ви хочете побачити справжні озера під землею – то варто відвідати саме цю печеру. Звідси і назва – Озерна. Протяжність коридорів печери близько 130 кілометрів, а третину всієї печери займають саме озера. 

 

 

Озерну відкрили місцеві жителі в 40-х роках, але і досі вона досліджується вченими. У печері було виявлено ікли, хребці та кінцівки тварин, яким, ймовірно 25-100 тисяч років. 

 

 

До речі, періодично Озерна затоплюється. Вона належить до числа найбільших печер у всьому світі.

 

 

Печера Млинки

 

 

 

 

Як потрапити: Чортківський район, Тернопільська область

 

 

Відвідування цієї печери – це справжній виклик, адже пересуватись по ній не легко: потрібно протискуватись крізь щілини, повзати на животі, перелазити через кам’яні брили та долати перешкоди. Тому, якщо ви націлені лише прогулятись та помилуватись красою підземелля – сюди їхати не варто. Млинки – для справжніх екстремалів та любителів адреналіну.

Загальна довжина печери — майже 48 кілометрів. Це гіпсова печера. У більшості її галерей стіни рясно вкрити гіпсовими кристалами різних розмірів, забарвлених у білий, жовтий, чорний та червоний кольори кристалічним снігом. Печера дуже волога, але має постійну температуру — 11 градусів

 

 

Кажуть, що на цих землях колись було Сарматське море. І тому печерні лабіринти утворились через тріщин на морському дні. Море висохло, а гіпсове лабіринтове дно залишилось. 

 

 

Печера Попелюшка

 

 

 

 

Як потрапити: с. Подвірне, Чернівецька область

 

 

Зайти в Україні, а вийти в Молдові без митниці та довгих черг. Печера Попелюшка розташована на території двох країн: вхід у Молдові с. Кріва, а основна підземна частина у недрах України поблизу с. Подвірного. 

 

 

Довжина розвіданих ходів печери сягає понад 91 кілометрів. Печера Попелюшка є третьою печерою у світі за довжиною. Відкрили це місце у 1977 році. Спочатку спелеологи не наважувалися досліджувати печеру, бо вхід у неї був дуже брудним. Звідси і назва. Але потім печеру затопило водою і перед дослідниками відкрились величезні підземні галереї. Тут знайшлися дивовижних розмірів та краси зали, незвичайний склад повітря та мінерали, походження яких швидше асоціюється з океанськими западинами. Всередині можна побачити незвичайні скульптури глини. Є навіть статуя самої попелюшки.

 

 

Печера Соледар

 

 

 

 

Як потрапити: м. Соледар, Донецька область

 

 

Не дивно, що у місті промислу солі є соляна печера Соледар. Колись у цих місцях “кипіла” робота з видобутку солі, а зараз печера стала масштабним туристичним об’єктом. Соляна шахта в місті Соледар, а точніше, під ним – це унікальне підприємство, яке займалося видобутком солі в Україні ще в XVI столітті. І ось тепер, під містом Соледар знаходиться величезний лабіринт із печер, загальна довжина якого складає 300 кілометрів. Та й висота печери вражає – 30 метрів( а це 9-ти поверхівка!).

У середині печер є чимало скульптур із солі. Тут стабільна температура +14 °C і особливий мікроклімат. Повітря, насичене мікрочастинками солі, має цілющий вплив на організм людини.

 

 

Сюди можна приїхати не тільки для оздоровлення та екскурсії, а й потрапити на міжнародний фестиваль “Соляна симфонія” та послухати чудові оперні голоси. 

 

 

Печера Атлантида

 

 

 

 

Як потрапити: с. Завалля, Хмельницька область

 

 

Ця печера схожа на казковий замок. Воно й не дивно – різнокольорові кристали утворюють квіти, зірки та бурульки, які відіграють всіма барвами веселки.

Атлантида – це незвичайної краси печера на річці Збруч. Її варто відвідати всім цінителям незвичайного та прекрасного, адже печеру вважають другою за красою у Європі.

Загальна протяжність – більше двох кілометрів. Печера має три окремі яруси, з’єднані ходами. Вся печера вкрита різнокольоровими кристалами, довжина яких може сягати аж 1,5 метра. Вхід в Атлантиду знаходиться на висоті 7 метрів над землею. У печері проводяться екскурсії. Поблизу входу розташована база хмельницького спелеоклубу “Атлантида”.

 

 

Печера Молочний камінь

 

 

 

 

Як потрапити: Тячівський район, Закарпатська область

Ця карстова печера в українських Карпатах оповита загадками. А все тому, що промивні насичені карбонати кальцію, у яких утворилася печера, мають біле забарвлення й нагадують молоко. Звідси і походить назва

Проте, за легендами колись на найближчі села до печери напала татарська орда, яка спалювала будинки та забирала мешканців в полон. Але деякі рятувались, ховаючись у печері. Татари охороняли вхід і чекали, коли знесилені від голоду люди почнуть виходити з печери. Однак, у печері з-під каменя потекла молочна вода, яка допомогла мешканцям не померти з голоду поки ворог не пішов геть.

 

 

Загальна довжина печери – 92 метра, об’єм – 63 квадратних метри. Молочний камінь знаходиться на території заказника “Совиний Яр” в каньйоні річки Студениця. Тому тут можна помилуватись красою подільських земель не тільки під землею. 

 

 

Печера Кристалічна

 

 

 

 

Як потрапити: с.Кривче, Тернопільська область

 

 

У цій печері все обладнано для спокійних і комфортабельних екскурсій, тож туристи можуть роздивитися числені композиції з різнокольорових кристалів. Аби потрапити всередину печери, треба відвідати село Кривче на Тернопільщині.

 

Печера Страдчанська

 

 

Як потрапити: с.Страдч, Львівська область

 

Печера розташована біля села Страдч на Львівщині, у надрах Страдчанської гори. Вже у передній галереї гості можуть побачити каплицю - кам'яний хрест і стілець для сповіді збереглися з XI століття. Історики вважають, що за давніх часів тут існував монастир, а блукаючи печерою, можна скласти приблизні уявлення про чернечий побут тих часів.

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost