Догори
Дати відгук

В Україні “взяли під опіку” 11 тисяч гектар молодих природних лісів

Самосійні ліси зазвичай захаращені і дуже часто є джерелом пожеж

2 хв на прочитання23 Вересня 2022, 12:05
Фото зі сторінки "Зелений ліс" Фото зі сторінки "Зелений ліс"
Поділитись:

В Україні територіальні громади протягом двох місяців повернули у лісовий фонд країні 11,4 тисячі гектар самосійних, тобто природних, лісів.

Такі ліси виростають за кілька десятиліть на землях, що виведені з сільськогосподарського використання, вони більш стійки до посух та шкідників, пише голова Держлісагентства Юрій Блоховець у своєму блозі на LB.ua.

Він розповів, що в Україні, за оцінками різних експертів, приблизно 500 тисяч гектарів самосійних лісів, які офіційно лісами не вважаються.  Їхнє узаконення стало можливим завдяки ухваленню в червні 2022 року Закону “Про збереження лісів".

Тепер територіальні органи Держлісагентства можуть звертатись до територіальних громад, або військових адміністрацій з клопотанням про передачу залісених територій. Блоховець пояснив, що після згоди громади на передачу такого лісу Держлісагенство оформлює документи про зміну статусу угідь та починає його доглядати. Адже зазвичай в такому лісі ніхто, як правило, не займається веденням лісового господарства.

Він захаращений і дуже часто є джерелом пожеж, які перекидаються на інші лісові масиви. Держлісагентство направило понад 1,6 тисячі заявок з пропозицією переведення ділянок загальною площею майже у 42 тисяч гектарів до лісового фонду.  Однак не в кожній громаді місцева влада підтримала таку пропозицію. Наприклад у Чернівецькій області на 37 запитів отримано лише 7 відповідей (всі негативні). Такі відповіді надіслали громади Київщини, а з Дніпровщини не надійшло жодної. Проте в інших регіонах ініціативу підтримали. Так Полтавщина надіслала позитивні відповіді щодо передачі 1,4 тисячі гектар, Миколаївщина – 874 гектар, Волинь –  2,6 тисячі гектарів. Ініціативу активно підтримали також на Житомирщині, Чернігівщині, Хмельниччині. Речові права вже зареєстровані для 1,2 тисячі гектар, оформлення документів щодо інших ділянок триває.

“У подальшому потрібна більш активна підтримка кампанії з порятунку самосійних лісів з боку місцевої влади. Ми готові розглядати різні варіанти, – пише Блоховець. – Головне це врятувати ліс, в цьому, як мені здається, мають бути зацікавлені всі сторони.”

Він також наголосив, що окрім екологічних аспектів збереження лісів, важливу роль мають і економічні. Адже, щоб виростити ліс "з нуля" потрібен час і гроші, однак можна зберегти той ліс, який подарувала природа. Держлісагентство планує і надалі звертатися з клопотанням до громад.

Адже новий аналіз космічних знімків показав, що з 2010 року в країні виросло 1,5 млн гектарів нових лісів та захисних насаджень.

“В кінці року ми обов’язково складемо рейтинг регіонів щодо ефективності роботи з порятунку "нічийних" лісів. І нагородимо переможців”, – зазначив Блоховець. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Прапор Євросоюзу та вітряки та сонячні панелі. Зображення створено ШІ
Європейський Союз планує зменшити викиди CO2 на 90 % до 2040 року. Чи можливо?
5 хв на прочитаннягодина тому
Лаборантка тримає кролика. Зображення згенероване ШІ
Досліди на тваринах. Що насправді відбувається з тваринами у лабораторіях?
4 хв на прочитання3 години тому
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Секрети сучасного ландшафтного дизайну: як створити стильний і невибагливий сад на невеликій ділянці (ФОТО)
3 хв на прочитання9 годин тому
Швейцарська АЕС Лайбштадт. Фото взято з Вікіпедії
«Гарячий атом» — Швейцарія зупинила блок АЕС через аномальну спеку
2 хв на прочитання10 годин тому
У повітрі біля епіцентру вибуху на Житомирщині зафіксовано перевищення шкідливих речовин
1 хв на прочитанняВчора
Рубки на 57 млн грн: ДБР повідомило про підозру керівництву лісгоспу на Тернопільщині
1 хв на прочитанняВчора
На Донеччині деревину з вигорілих лісів використають для фортифікацій - Шмигаль
1 хв на прочитанняВчора
Відмовтеся від поліетиленових пакетів. Хоча б на день
2 хв на прочитанняВчора