В Україні виявлено екзотичних отруйних павуків: Голубовська розповідає, як уникнути нової небезпеки

2 хв на прочитання11 Червня 2023, 01:27

Цей павук не плете павутиння. Натомість він «мінує» землю пастками і чекає.

В Україні виявлено чорного ерезуса — досить рідкісного у нашому регіоні павука. Завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професор Ольга Голубовська наголошує, що чорний ерезус здатен спричинити певні неприємності. Щоправда, яскраве забарвлення допомагає побачити небезпеку та вчасно зорієнтуватися, тим більше, що його розміри сягають 20 мм. Червоне забарвлення мають самці, самиці — чорні, тіло павука виглядає оксамитуватим через безліч щільно посаджених ворсинок.

Цей павук не плете павутиння. Натомість він «мінує» землю пастками і чекає.

Інфекціоніст розповідає, що отрута ерезуса нейротоксична — його укус супроводжується різким болем, на зміну якого швидко приходить оніміння. Пов'язано це з блоком синаптичної передачі через виснаження запасів ацетилхоліну. Протягом 2-6 днів в області укусу спостерігається скутість у русі та відчувається біль при натисканні. Зовні можна побачити почервоніння та набряк на місці укусу. Незважаючи на такі неприємні симптоми, вони не смертельні та не небезпечні.

Набагато більшу небезпеку для людини може становити алергічна реакція: пухир у місці укусу, утруднене дихання, запаморочення, нудота, тазікардія тощо. Найбільш небезпечні укуси в області обличчя та шиї.

Першою допомогою є введення антигістамінного препарату, краще як уколів для швидкості ефекту. Людину треба заспокоїти, оскільки з'являються напади паніки. Можна прикласти холод до місця укусу, промивають рану водою й обробляють перекисом водню.

Тимчасом не рекомендується відсмоктування вмісту рани, накладання джгутів, прийом великої кількості їжі після укусу (погіршує стан), вживання алкоголю (наприклад, як знеболюючого засобу).

«При зустрічі з ерезусом слід уникати різких рухів і не треба намагатися взяти його до рук. Якщо павук опинився на тілі, не можна намагатися вбити його, тому що з великою ймовірністю він встигне прокусити шкіру і ввести отруту. У будинку його краще зловити за допомогою банки та, підклавши картон, випустити на волю», — радить Голубовська.

Також ми розповідали про експрес-засоби та справжнє лікування при укусах різних комах: фармаколог розповідає, що слід мати напохваті.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: