Догори
Дати відгук

В Україні викрито злочинну схему з держреєстром моряків, яка приносила $150 млн в рік

Щоб отримати необхідну кваліфікацію, морякам доводилося платити 3–8 тисяч доларів посередникам.

3 хв на прочитання03 Серпня 2021, 15:12
Фото: Агрополіт Фото: Агрополіт
Поділитись:

Мінцифра і Мінінфраструктури за підтримки TAPAS працюють над створенням нової системи для сертифікації моряків — без схем і корупції. Про це у Фейсбуці повідомив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він зазначив, що викрито злочинну схему з держреєстром моряків — вона приносила 150 мільйонів доларів на рік. Державний реєстр документів моряків фактично потрапив у руки приватних осіб. Про такі корупційні дії повідомляють кіберфахівці Служба безпеки України та Міністерство інфраструктури України.

«Як схема працювала? Щоб отримати необхідну кваліфікацію, морякам доводилося платити від 3 до 8 тисяч доларів. Посередникам. Ціна залежала від рівня посади. Відповідно ніяких навчальних курсів чи медичних обстежень моряки вже не проходили. Посередники завантажували документи в реєстр, створювали позитивний результат тестування та підтвердження кваліфікації. Якщо ж моряк намагався самостійно пройти тестування та підтвердити свою кваліфікацію через особистий кабінет, йому створювали перешкоди — затримували сертифікати кваліфікації або спотворювали результати тестування», — написав Федоров.

За його словами, сьогодні Мінцифра та Мінінфраструктури працюють над тим, щоб повернути реєстр державі.

«Наше першочергове завдання — зробити основні сервіси знову доступними для моряків. Зараз над цим працює велика команда спеціалістів. Найближчим часом ми оголосимо про результати цієї роботи. Серед подальших планів роботи з реєстром — його вдосконалення та встановлення інтеграцій з Єдиним державним демографічним реєстром, Єдиною державною електронною базою з питань освіти, а також порталом Дія. Це дасть морякам змогу у прозорий спосіб і без жодних корупційних платежів отримувати необхідні їм послуги», — написав міністр.

В оновленому реєстрі буде вся необхідна інформація про моряка: і документи про освіту, і кваліфікаційні документи, і медичні сертифікати тощо.

Міністр зазначив, що зараз тривають перемовини про закупівлю Crew Evaluation System 6.0 — всесвітньо визнану систему комп’ютерного тестування моряків. Це дасть змогу зробити процес оцінки кваліфікації прозорим і усунути з нього людський фактор.

«Команда Міністерства цифрової трансформації України за підтримки міжнародного проєкту TAPAS проводить бізнес-аналіз послуг для моряків, які мають бути першочергово оцифровані та доступні на порталі Дія. Крім того, Міністерство інфраструктури, Державна служба морського та річкового транспорту України, ДП «Сервісний центр морського та річкового транспорту» та проєкт USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах підписали меморандум про співпрацю. Головна мета — допомогти уряду України в успішній реформі сфери держуправління. Зменшити корупцію у ключових галузях та у сфері підготовки й дипломуванні моряків зокрема», — повідомив Михайло Федоров.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Полярники
Українські полярники розділися на знак підтримки Кліматичного маршу
1 хв на прочитанняВчора
Пересохле русло річки Бережничка у с. Середній Угринів, Калуського р-ну, Івано-Франківської обл. Джерело: Галицький Кореспондент.
Рівень водного стресу України та що буде з водою у південних і східних регіонах
3 хв на прочитанняВчора
Фото: скрін із відео
Замість флори і фауни — флот і солдати: Зеленський розповів в ООН, що росіяни зробили з екологією Криму
3 хв на прочитання23 Вересня 2021
Фото: Volcano Discovery
На Тернопільщині відбувся землетрус магнітудою 4,3 бали — відчули чотири області (ВІДЕО, КАРТА)
1 хв на прочитання23 Вересня 2021
На завтра в Україні оголошено штормове попередження: вітер посилиться до 30 м/с, «жовтий» рівень небезпеки
1 хв на прочитання23 Вересня 2021
На екологію Києва депутати виділять 9 млрд грн — на що підуть кошти
6 хв на прочитання23 Вересня 2021
На Київщині їжачиха у притулку вигодувала 5 своїх та 4 підкинутих малюків, маму яких збила автівка (ВІДЕО)
2 хв на прочитання23 Вересня 2021
У Києві хлопець на скутері врятував кошеня на жвавій автостраді (ВІДЕО)
1 хв на прочитання22 Вересня 2021