В Україні скоротять ліміти води на зрошення

2 хв на прочитання25 Квітня 2020, 14:01
pixabay

Поки що запасів питної води в країні вистачає. Але першими її нестачу відчують аграрії.

Водоносні запаси країни скорочуються. Рівень води в річках, вологи в лісах і болотах впав на метр-півтора. Наразі на кожного українця припадає тисяча кубометрів запасів води, і кожен використовує приблизно по 200 літрів на добу. 

У Держагентстві водних ресурсів України  вже заявили, що в Україні в цьому році вперше масово обмежать використання води. Про певні обмежувальні заходи зазначив в.о. глави держагентства Михайло Хорєв, пише  segodnya.ua .

За словами Хорєва, панікувати не слід, адже існує золоте правило – спочатку людина, потім рослина.

"Поки що запасів питної води в країні вистачає. Але першими її нестачу відчують аграрії. У кожного водокористувача є дозвіл на спеціальне використання. Там є ліміти забору води. Ми просто говоримо, що на такий-то період ваш ліміт зменшено. І ви, відповідно, маєте право забирати лише обмежену кількість води", – пояснив Хорєв.

Йдеться про зрошення – підведення води до полів, де не вистачає вологи.

У країні, до речі, стрімко зростає кількість регіонів, де без зрошення агробізнес вести неможливо. А перетворитися на пустелю, наприклад, ризикує Херсонська область.

Як писав GreenPost,  в Україні нараховується  63 тисячі малих річок, 1000 озер, 1100 водосховищ, а також 1 100 000 га прісної води. Водночас на екологічній карті Європи ми позначені як маловодна країна. За останніми дослідженнями, які замовляв Всесвітній банк, Україна на 125 місці за кількістю води на душу населення - десь між Чадом і Суданом. Тільки протягом останніх на території нашої держави  зникло 10 тисяч малих річок та струмків.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: