Догори
Дати відгук

В Україні планують створити нові робочі місця у сфері енергоефективності

Подвоєння темпів розвитку сфери енергоефективності може створити додаткові 10 млн робочих місць у світі.

2 хв на прочитання18 Червня 2022, 14:00
REUTERS/Carlos Barria REUTERS/Carlos Barria
Поділитись:

В Україні планують створити нові робочі місця для громадян завдяки широкому впровадженню проєктів з енергоефективності в усіх секторах економіки. Про це повідомила пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

В агентстві зазначають, що підвищення зайнятості є вкрай потрібним в післявоєнний період і для країни, і безпосередньо для українських сімей.  А сфера енергоефективності  пропонує широкий спектр напрямів для роботи в різних секторах економіки: промисловості, секторі будівель, ЖКГ, транспорт та інші.

У Держенергоефективності також нагадали, що одним із десяти стратегічних принципів щодо енергоефективності, рекомендованих Міжнародним енергетичним агентством (МЕА), є саме  вживати заходи для розкриття потенціалу енергоефективності в контексті створення робочих місць.

МЕА наголошує, що енергоефективність може швидко забезпечити зростання робочих місць і далі залишатися довгостроковим, стійким сектором зайнятості. Зокрема, за оцінкою МЕА, подвоєння темпів розвитку сфери енергоефективності може створити додаткові 10 млн робочих місць у світі до 2030 року в таких сферах, як нове будівництво та реконструкція будівель, виробнича та транспортна інфраструктура. Т

ож енергоефективність розглядають як складник Плану відновлення України, над яким нині працює Держенергоефективності разом з іншими органами влади. У відомстві зауважили, що швидкий розвиток сфери енергоефективності неможливий без висококваліфікованих фахівців. Тому важливим є розвиток освітньо-наукового потенціалу.

В Україні є потужні заклади вищої освіти, які готують енергетиків, енергоменеджерів та інших фахівців у суміжних галузях. Окрім того, проводять атестацію тих, які мають намір здійснювати діяльність із сертифікації будівель та обстеження інженерних систем. Ба більше, на базі кількох закладів вищої освіти в Україні за підтримки GIZ було засновано Енерго-інноваційні хаби.

Варто зазначити, у Енергоатомі відреагували на заяви щодо роботи ЗАЕС під окупаційною владою.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго