В Україні нема ніякої епідемії туберкульозу – Центр громадського здоров'я

3 хв на прочитання01 Листопада 2020, 16:02
Дані МОЗ 2019 року

Як і інших епідемій. Лише COVID-19

До GreenPost потрапила відповідь Центру громадського здоров’я на запитання щодо епідеміологічної ситуації в Україні. Згідно з текстом, окрім захворюваності на COVID-19, епідемічну ситуацію в Україні з травня по вересень 2020 року можливо характеризувати як благополучну.

«Не треба дурити народ, пишучи звіти, які не відповідають дійсності. Ми знаємо реальну статистику, знаємо, що люди хворіють на туберкульоз, помирають від туберкульозу, в Україні епідемія туберкульозу триває», – прокоментував цю відповідь Віталій Руденко, співголова Всеукраїнської Коаліції «Зупинимо туберкульоз разом», голова Правління БО «Українці проти туберкульозу».

Віталій Руденко підкреслює: ми боремо COVID-19, а туберкульоз залишається в Україні фактично хворобою №1 – адже, на жаль, ми займаємо провідні місця в Європі за захворюваністю на цю хворобу.

«І якщо хтось із чиновників рапортує, що ми туберкульоз перемогли, то я би радив подивитися йому звіти Рахункової палати. Рахункова палата кілька місяців тому оцінила роботу, проведену в питаннях боротьби з туберкульозом, як незадовільну. Тобто робота провалена.

Якщо хтось говорить, що у нас із туберкульозом усе гаразд, темпи захворювання знижуються, то це викликає навіть не подив, а відчуття незрозумілості цієї бравади. Як можна подавати статистику в умовах пандемії COVID-19, якщо ми знаємо, що не виконується закон України про фінансування медичної галузі на рівні 5% ВВП, немає грошей, іде тотальне скорочення протитуберкульозних диспансерів, звільняються сотні лікарів – при цьому первинна ланка ще не готова взяти повністю на себе супровід хворих на туберкульоз (це не рік-два, це довгий процес навчання). Тобто за всіма неявними показниками йде погіршення, і якщо при цьому знижуються показники захворювання на туберкульоз – це банальне недовиявлення»,
– говорить Віталій Руденко.

Він нагадує, що часто люди, хворі на туберкульоз, не потрапляють до статистики, бо в умовах пандемії просто не звертаються по медичну допомогу. Через те, що шлях пацієнта до лікувального закладу не пророблений до кінця в умовах карантину, багато людей не можуть вчасно отримати діагноз і ліки.

«Після того, як ми, дай Боже, вийдемо з пандемії COVID-19, то зіткнемося з потужним сплеском туберкульозу», – прогнозує Віталій Руденко.

Він підкреслює, що через COVID-19 не приділяється увага іншим захворюванням. Хоча, на його думку, туберкульоз – це як бактеріологічна зброя, яка щонайменше не поступається коронавірусу: адже від COVID-19 більшість людей за 10-15 днів одужують, а туберкульоз може перейти в мультирезистентну форму, і лікування займає багато місяців.

Раніше ми писали, що, на думку очільника Держпродспоживслужби. туберкульоз та гепатит не в пріоритеті, головне COVID-19 і грип.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: