Міністерство юстиції РФ включило Світовий фонд дикої природи (World Wide Fund for Nature — WWF) до реєстру небажаних організацій. Екологи вважають, що це пов'язано із етичною позицією співробітників WWF визнати Росію відповідальною в акті екоциду в Україні.
Згідно з інформацією, наданою Світовим фондом дикої природи, на 24 територіях, що охороняються, природоохоронні відомства й організації Херсонської області були змушені припинити свою діяльність. На думку екологів, це безпосередньо пов'язано з актом екоциду, який стався внаслідок російського підриву греблі Каховської ГЕС.
Також WWF звинуватили у підтримці проектів-«іноагентів» — «Друзі Балтики», «Екологічна вахта Сахаліну» тощо, членів яких переслідували за участь у акціях протесту.
На думку Генеральної прокуратури РФ, «так звана природоохоронна й екоосвітня діяльність» фонду «використовується «WWF» як прикриття для реалізації проектів, які формують загрози безпеці в економічній сфері». Усе це «свідчить про втручання у внутрішні справи Російської Федерації», на думку влади РФ. У зв'язку з цим російський підрозділ WWF повідомив про припинення співпраці зі швейцарським фондом і про розірвання угоди про використання логотипу «Панда» й абревіатури WWF.
Також у травні Генеральна прокуратура РФ внесла до реєстру небажаних організацій Greenpeace International. За даними відомства, Greenpeace «загрожує основам конституційного ладу та безпеки РФ». На думку російської сторони, природоохоронна діяльність цієї організації «фактично супроводжується активним просуванням політичної позиції, спробами втручання у внутрішні справи держави та спрямована на підрив її економічних засад».
Також Генеральна прокуратура визнала небажаною на території Росії діяльність іноземної неурядової організації «Алтай проект» (The Altai Project). Відомство уточнило, що екологічна організація «саботує будівництво газопроводу «Сила Сибіру – 2» і «завдає економічної шкоди Російської Федерації, діє на користь іноземних підприємств, навмисне намагається обмежити конкурентоспроможність російських компаній».
«The Altai Project закликає жертвувати кошти на проведення «правдивих» екологічних досліджень, які доведуть нібито згубний вплив газопроводу, а також на пропагандистську роботу в російському та міжнародному суспільстві, метою якої є донести до громадськості тезу про необхідність «боротися за священні місця» в Республіці Алтай. На сайті також міститься заклик до участі в акціях протесту та непокори», — сказано у повідомленні Генеральної прокуратури РФ.
Аналогічно, ще у квітні Генеральна прокуратура РФ визнала норвезьку екологічну організацію «Беллона» небажаною для Росії. Особливий згубний вплив, на думку силовиків, вона скандинавські екологи надають на регіони Карелії та Помор'я. За заявою відомства, діяльність фонду спрямована на підрив російської економіки, дискредитацію органів влади, як усередині країни, так і на міжнародній арені, та створення нестабільної обстановки у суспільстві. В результаті це становить загрозу основ конституційного ладу та безпеки Російської Федерації.
Наведені чинники вказують на те, що Росія свідомо відійшла від участі у міжнародних екологічних проектах. Про це у коментарі GreenPost сказав російський екоактивіст Владислав Олійник.
«Однією з можливих цілей у таких умовах можуть бути провокації глобальних екологічних катастроф в Україні й інших куточках світу, а також підготовка населення до фільтрації інформації по цьому сектору. Ця нова "залізна завіса" і раніше торкалася російського суспільства, проте акцент на зеленій політиці вперше так явно став предметом пильної уваги з боку Кремля», — говорить він.
Також ми розповідали, що на Петербурзькому міжнародному економічному форумі пригощають черешнями з окупованого Мелітополя.