В океані є найбільший водоспад та 20 млн тонн золота. Вісім маловідомих фактів до Всесвітнього дня океанів

2 хв на прочитання08 Червня 2021, 12:00

Найбільший відомий у світі водоспад розташований саме під водою.

Сьогодні відзначається Всесві́тній день океа́нів — всесвітній день боротьби за збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію в океанах.

З нагоди цього варто дізнатися декілька цікавих фактів про океани та їх дослідження:

  1. Тільки три людини  побували в Маріанській западині.
  2. 94 % життя на Землі зосереджено у воді.
  3. Приблизно дві третини всіх морських мешканців залишаються недослідженими.  
  4. Є ряд звуків із глибин океанів, які вчені досі не можуть пояснити. «Bloop» (англ. рев, завивання) може бути найвідомішим підводним звуком, виявленим у 1997 році гідрофонами, встановленими Національним Управлінням Океанічних і атмосферних досліджень (NOAA). Це один із найгучніших океанських звуків, коли-небудь записаних, та в той же час цей шум відповідає підводному льодовому потоку — великому розлому айсберга. Вчені не знають напевно, що або хто видавав цей звук.
  5. В океанах є підводні озера та річки, які мають свої берегові лінії та навіть хвилі. 
  6. Найбільший відомий в світі водоспад розташований саме під водою, між Гренландією та Ісландією. Його висота становить 3505 метрів. Водоспад утворюється завдяки різниці температур між водою по обидва боки Датської протоки. Коли більш холодна і щільна вода зі сходу зустрічає більш теплу та легшу воду із заходу, холодна вода тече вниз під теплою водою. Цей підводний водоспад більше ніж у три рази перевершує Анхель-Фольський водоспад у Венесуелі, який вважається найбільшим надземним безперервним водоспадом на Землі. За даними Дженнінгса, цей підводний водоспад за об’ємом води майже в 2000 разів перевищує кількість падаючої води Ніагарського водоспаду.
  7. У корала є природний захист — «сонцезахисний крем». Більш теплі океани містять більш кислу воду, забруднення та людське втручання загрожують морському життю у всьому світі. Коралові рифи є одними з найбільш делікатних мешканців океану. Відповідно до заяв CSIRO (Співдружності з наукових і промислових досліджень), протягом мільйонів років корали біля Австралійського Великого Бар’єрного рифа формували свої захисні бар’єри, які допомагають їм виживати на сонці.
  8. У водах світового океану розчинено майже 20 мільйонів тонн золота.

Нагадаємо,  людство має зберігати природу та сприяти її відновленню у кращому вигляді,  дбати про флору та фауну морів і океанів. Людина  може та знає, що слід зробити, щоб перешкодити   негативним екологічним наслідкам і вимиранню багатьох морських видів.

До слова, дощі з градом напередодні накрили Одеську область та Дніпро (відео).

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: