Кажуть, що в Україні зростає все, що не посади. І навіть в непроглядній пітьмі під землею. Це не казки, а справжнісінька реальність музею "Таємниці підземного Одеси".
Саме тут при світлі рідкісних відблисків туристичних ліхтарів з'явилися на світло паростки фініків, лимонів і горіха в рамках незвичайного експерименту, повідомляє pivdenukraine.com.ua.
Однак "першопрохідцями" підземної "оранжереї" були соняшники. З'явилися перші експериментальні паростки абсолютно випадково, і теж завдяки туристам, розповів Едуард Малюга, екскурсовод музею.
"Хтось із відвідувачів кинув насіння соняшнику, і воно проросло. Насіння було не смажене. Соняшник прожив близько 7 місяців. Потім на нього наступили", - говорить екскурсовод одеського музею катакомб.
Всі інші паростки в катакомбах з'явилися вже не просто так. Це частина невеликого місцевого експерименту. Вони живуть місяцями. Фінік посадили в минулому році. Він проріс не відразу, а тільки в цьому році.
Ростуть експериментальні рослини одеських катакомб абсолютно без світла.
"У насіння вистачає сил прорости, але рости далі сил вже не вистачає. Тому рослина впадає як би в анабіоз. Воно" консервується ": і не вмирає, і не росте далі. Їй вологи вистачає, ось вона і не вмирає", - зазначив екскурсовод.
Нагадаємо, в Мінекономіки всерйоз взялися за картоплю.