Догори
Дати відгук

В Мінагрополітики обговорили впровадження в Україні системи LPIS

Впровадження системи ідентифікації сільськогосподарських ділянок (LPIS) обумовлено необхідністю проходження скрінігу при вступі України до ЄС

2 хв на прочитання31 Липня 2024, 18:45
Впровадження в Україні системи LPIS Впровадження в Україні системи LPIS
Поділитись:

В Міністерстві аграрної політики відбулася онлайн-нарада, на якій обговорили питання впровадження системи ідентифікації сільськогосподарських ділянок (LPIS) на території України. 

Участь у зустрічі взяли виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, заступники Міністра Маркіян Дмитрасевич та Денис Башлик. З європейської сторони - керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл та Провідний економіст Групи сталого розвитку та інфраструктури Дослідницької групи розвитку Світового банку Клаус Дайнінґер.

Впровадження системи ідентифікації сільськогосподарських ділянок (LPIS) обумовлено необхідністю проходження скрінігу при вступі України до ЄС, виконання плану Ukraine Facility та впровадження справедливого розподілу допомоги в сільському господарстві за Спільною аграрною політикою.

Система ідентифікації сільськогосподарських ділянок (LPIS) – це використання ортофотозйомок, аерофотозйомок та високоточних супутникових зображень сільськогосподарських ділянок, пишуть у Мінагро. 

Тарас Висоцький зазначив, що Мінагрополітики працює над підготовкою правової бази для впровадження таких систем як LPIS, а також очікує ухвалення в другому читанні закону про Державний аграрний реєстр, який розширить можливості ДАР.

«Впровадження системи ідентифікації сільськогосподарських ділянок стане ще одним кроком на шляху до уніфікації європейського і українського законодавства в сфері аграрної політики. Використання системи дасть змогу створити цифрову карту земельних ділянок та різних культур, а також допоможе уніфікувати інформацію щодо земельних ділянок, яка на сьогодні зафіксована в Державному аграрному реєстрі та Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру», - сказав Тарас Висоцький.

Крістіан Бен Хелл провів презентацію проєкту і поінформував, що Представництво Європейського Союзу має намір запустити пілотний проєкт системи ідентифікації сільськогосподарських ділянок (LPIS) у Львівській області.

На початку червня 2024 року Мінагрополітики презентувало Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні до 2030 року, де докладно були викладені завдання щодо цифровізації аграрної сектору України. Одне із завдань – підвищення ефективності програм державної підтримки та впровадження інтегрованої системи адміністрування і контролю IACS.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання4 хвилини тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання48 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне / club4paws.ua
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитаннягодина тому
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання2 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання3 години тому
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання4 години тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання5 годин тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання11 годин тому