Догори
Дати відгук

В Казахстані стимулюватимуть спалювання сміття новими екотарифами

2 хв на прочитання11 Лютого 2020, 15:50
Поділитись:

 

11.02.2020 | Олександра Єршова

 

 

Казахстанський уряд взяв курс на переробку сміття, а стимулювати процес збирається купівлею енергії від його спалювання. Таким чином країна отримає нових інвесторів, знищуватиме сміттєзвалища та користуватиметься енергією від спалювання.

 

 

Влада Казахстану встановила спеціальний тариф на електроенергію, яка буде створюватись в процесі спалювання сміття, повідомляє kursiv.kz. Тарифікуватись така енергія буде, як і енергія від інших відновлювальних джерел - 25 євроцентів за 1кВт/год. Таким чином в країні збираються залучити до будування сміттєспалювальних заводів іноземні та місцеві компанії.

 

 

"У нас є сміттєсортування, де краще, де гірше, але сміттєпереробки у нас немає взагалі на сьогоднішній день. Інвестор не йде, тому що дуже низькі тарифи. Сьогодні в середньому тариф на вивезення сміття — 200 тенге (близько 13 грн - авт.) з населення. При цьому, наприклад, по місту Алмати, в якому, ви знаєте, не менше двох мільйонів живе, платять (за вивезення сміття) всього близько 580 тис. осіб", - сказав міністр екології, геології та природних ресурсів Магзум Мирзагалієв.

 

 

 

 

Підвищувати тарифи для населення, щоб зацікавити інвесторів немає можливості, тому влада вирішила піти новим шляхом і запропонувати екотарифи. За словами міністра Мирзагалієва, цей механізм добре себе зарекомендував в Європі, де працює близько 150 сміттєспалювальних заводів. За підрахунками, спалювання сміття в Казахстані дозволить скоротити обсяги відходів до 30% до 2025 року, а також приверне увагу в якості перспективного бізнесу.

 

 

Але є деякі побоювання стосовно шкідливих викидів, які створюються при спалюванні сміття. Це може бути пов'язано з недостатнім обладнанням заводів газоочисткою. Щоб в майбутньому власники підприємств дотримувались екологічних норм, планується впровадження в Казахстані жорстких обмежень щодо показників викидів в атмосферу, які будуть схожі з європейськими.

 

 

 

 

В Україні ситуація зі сміттям ще гостріша. Адже у нас також немає розвинутої системи сміттєпереробної галузі і поки що уряд не звертає на це особливої уваги. В Україні кожен рік генерується 14 млн тонн побутових відходів, повідомляє РБК-Україна. 5,6% ТПВ відправляються на переробку, 1,4% - на спалювання, решта 93% їдуть на звалища та полігони. За приблизними розрахунками в країні налічується 40 тисяч полігонів та звалищ, 33 тисячі з яких є несанкціонованими.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.