Догори
Дати відгук

В Італії вчені виявили морського черв'яка з гігантськими очима

За словами вчених, його очі забезпечують черв'яку "видатний зір".

2 хв на прочитання15 Квітня 2024, 16:26
Морській черв'як з гігантськими очима Морській черв'як з гігантськими очима
Поділитись:

Дослідники підозрюють, що очі щетинистого черв'яка Vanadis, виявленого довкола італійського острова Понца, також дозволяють цьому виду мати потайну мову, яку його представники бачать лише в темних глибинах моря, пише Independent.

Очі нічного черв'яка у 20 разів важчі за його голову і які дають йому гострий зір, як у ссавця, даючи змогу цьому виду бачити дрібні об'єкти і відстежувати їхні переміщення в морі вночі. Якби в людей були очі пропорційно такого ж розміру, вони додали б до нашої голови ще 100 кг.  

"Це справді цікаво, тому що така здатність зазвичай притаманна нам, хребетним, а також членистоногим (комахам, павукам) і головоногим молюскам (восьминогам, кальмарам)", - сказав доктор Андерс Гарм з Копенгагенського університету.

У черв'яка прозоре тіло, за винятком очей, а це означає, що еволюційна користь від очей повинна переважувати наслідки того, що ванаді стануть видимими для хижаків. Дослідники також не впевнені в точних функціях великих очей, особливо тому, що ці істоти ведуть нічний спосіб життя і ховаються протягом дня, коли очі зазвичай працюють найкраще для всіх тварин.

"Ніхто ніколи не бачив черв'яка вдень, тому ми не знаємо, де він ховається. Тому ми не можемо виключати, що його очі використовуються і протягом дня. Що ми точно знаємо, так це те, що його найважливіші дії, як-от пошук їжі та спарювання, відбуваються вночі. Тож, цілком імовірно, що саме зараз його очі важливі", - сказав доктор Гарм.

Вчені також виявили, що очі черв'яка налаштовані на сприйняття ультрафіолетового світла, невидимого для людини. Це вказує на те, що ванаді бачать біолюмінесцентні сигнали в непроглядно-чорному нічному морі.

У новому дослідженні вчені припускають, що самі черв'яки можуть бути біолюмінесцентними, спілкуючись один з одним за допомогою ультрафіолетового світла для спарювання і полювання на здобич.

"Це робить ситуацію по-справжньому захопливою, оскільки УФ-біолюмінесценція ще не спостерігалася в жодної іншої тварини. Отже, ми сподіваємося, що зможемо представити це як перший приклад", - додав він.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost