Австралійські вчені виявили в глибинах океану раніше невідомі види хижих губок. Про відкриття повідомляється в журналі Zootaxa, коротко про наукове дослідження розповідає видання Science Alert.
Нові організми - Nullarbora heptaxia, Abyssocladia oxyasters і Lycopodina hystrix - мешкають на певній території Великої Австралійської затоки. Губки відносяться до багатоклітинних тварин, які добувають їжу шляхом фільтрації проточної морської води.
У них немає нервової, травної та кровоносної системи, проте деяких хижі губки використовують спеціальні ловчі механізми для полювання.
Це перші хижі губки, які зустрілися науковцям у Південній Австралії, і вони збільшують загальне число видів губок в регіоні до 25. Три нових види утворюють три нових роди
Вони живуть на глибині від 163 до трьох тисяч метрів. Відкриття було здійснене за допомогою телекерованих незаселених підводних апаратів, а також пробовідбірників, які занурюються на глибину.
Тим часом на берегах Мертвого моря вперше знайшли ціклофосфати - неорганічні молекули, які, ймовірно, грали важливу роль у формуванні життя на Землі. Раніше вчені ніколи не зустрічали подібні з'єднання в природі.