Геофізики, що спостерігають за розбіжністю тріщини, що розколола на дві частини гору Хохфогель в Альпах, виявили певні закономірності в її тектонічних переміщеннях. Для цього вони використовували сейсмічну апаратуру, яка записала частоту коливань скелі. Результати дослідження опубліковані в журналі Earth Surface Processes and Landforms.
Вершину Хохфогель висотою 2592 метра, розташовану в Алльгойскіх Альпах, розсікає надвоє величезна тріщина, ширина якої в окремих місцях досягає п'яти метрів. Тріщина продовжує розходитися зі швидкістю близько п'яти міліметрів на рік.
Примітно те, що по вершині проходить межа між Німеччиною і Австрією, і вчені прогнозують, що в якийсь момент австрійська частина обвалиться і 260 тисяч кубометрів вапнякової породи скотяться в долину Хорнбі в Австрії. Але коли це станеться, сказати важко.
Дослідники Потсдамского центру імені Гельмгольца - Німецького дослідницького центру наук про Землю і Технічного університету Мюнхена розробили методику спостережень за міцністю скелі за допомогою приладів, які фіксують сейсмічні коливання.
Вони встановили на вершині шість сейсмометрів на відстані 30-40 метрів один від одного. Протягом декількох місяців датчики фіксували частоту коливань гори, викликаних вітром, перепадами температур, і напругою або ослабленням гірських порід, а також численними невеликими землетрусами.