Догори
Дати відгук

На Тернопільщині за утеплення хрущівки 70% сплатила держава (відео)

Мешканці звичайної багатоповерхівки зробили це за кілька місяців

3 хв на прочитання05 Січня 2021, 07:03
Поділитись:

Мешканці старої чотириповерхівки з містечка Чортків на Тернопільщині зуміли зорганізуватись і зробити свій будинок комфортним. На утеплення стін, даху, горища і цоколю мали б викласти майже чотири мільйони гривень з власних кишень. Натомість люди пішли довшим, але значно дешевшим шляхом. Повідомляє "ТСН".

Ще влітку чотириповерховий термомодернізований будинок — був холодною, старою занедбаною шістдесятирічною хрущівкою.

І це тривало роками поки голова місцевого ОСББ Лариса Бойчун не взялася за розв'язання проблеми енергоефективності будівлі. Жінка різними способами переконувала мешканців шістдесяти восьми квартир скористатися державною програмою від Фонду енергоефективності "Енергодім", за нею 50-70% ремонту сплачується з бюджету. А от решту 30-50% платять мешканці, але у кредит под низький відсоток протягом 5 років.

"Мешканці незаможні, а коштів, щоб утеплити й обштукатурити будинок потрібно багато. Я взяла індивідуальний підхід — на вулиці з ними зустрічалася, на зборах, довго і багаторазово", - розповідає голова ОСББ.

Люди вагалися, адже треба було зібрати декілька мільйонів гривень. Але, за умовами програми, із державного фонду їм мали компенсувати щонайменше сімдесят відсотків. Тому ризикнули.

 

Ольга Рущак — мешканка двокімнатної квартири на горішньому поверсі, збирачка дощів зі стелі. Жінка прагнула не так утеплити стіни, як реконструювати дах, бо регулярно його ремонтувала. Каже, тепер має спокій. А сума, яку повинна сплатити за утеплення всього будинку, навіть менша за її особисті витрати на латання даху над квартирою.

Ці гроші люди можуть виплачувати упродовж п'яти років.

Оксана Лавренова — власниця квартири на третьому поверсі, яка смажилася в оселі улітку і мерзла узимку. Тепер, завдяки сучасному утепленню у її квартирі комфортних 22 градуси. І ще й газу для опалення використовує удвічі менше, ніж колись.

Цьогоріч усі мешканці цієї хрущівки індивідуальне опалення вмикали не у жовтні, як робили це зазвичай, а в листопаді. Платіжки за газ їх тепер тішать.

Тамара Василівна — власниця кутової квартири на першому поверсі, нарешті перестала ходити в оселі у валянках. Бо потепліло у її будинку і ще й здешевилася платня за газ на третину. 

Цей теплий рай у хрущівці досягався не просто. У них позаду — енергоаудит будинку ліцензованим фахівцем, збір документів, щоб подати заявку для участі у програмі. Потім пошуки підрядника та оформлення проєктно-кошторисної документації на ремонтні роботи. І все це лягло на плечі голови ОСББ. 

"Ми почали роботи в середині липня і на кінець жовтня ми вже завершили. Реконструювали та утеплили дах, реконструювали й утеплили стіни та ще на майбутній рік ми відклали роботи по обмостці, бо через погоду не встигли", - зазначає вона.

Лише двоє власників квартир із майже семи десятків відмовилися брати участь в утепленні будинку. Вони нічого не платили, але тепер користуються результатами. Голова ОСББ планує позиватися на них до суду, щоб вони сплатили свою частину коштів за ремонт.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що Україна внесе у Фонд енергоефективності 10 млн євро. Гроші використають на підтримку енергоефективних проєктів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Image by Michal Jarmoluk from Pixabay
Для повноцінної роботи водоканалів тариф на воду треба підвищити на 50%
1 хв на прочитання7 годин тому
Зафіксовано дефіцит електроенергії Укренерго економити світло 
Зафіксовано дефіцит електроенергії: «Укренерго» закликає українців економити 
1 хв на прочитанняВчора
 Нафтогаз знижка на газ оплата рахунків
Як отримати знижку 30% за оплату рахунків за газ – нововведення від «Нафтогазу»
1 хв на прочитання28 Листопада 2023
Повернення газорозподільної інфраструктури під контроль держави
Під контроль держави перейшли «Рівнегаз», «Чернівцігаз» та «Запоріжгаз»
1 хв на прочитання28 Листопада 2023
В Україні вироблятимуть "зелений водень": ціна стартового пакету 6 млн євро
2 хв на прочитання27 Листопада 2023
Київ був близький до відключень світла через нічну ситуацію
1 хв на прочитання26 Листопада 2023
Енергетики готові усувати наслідки негоди, які очікуються протягом двох днів
1 хв на прочитання25 Листопада 2023
4 секрети, як провести інтернет, який працюватиме без електроенергії
1 хв на прочитання24 Листопада 2023