Догори
Дати відгук

На Тернопільщині за утеплення хрущівки 70% сплатила держава (відео)

Мешканці звичайної багатоповерхівки зробили це за кілька місяців

3 хв на прочитання05 Січня 2021, 07:03
Поділитись:

Мешканці старої чотириповерхівки з містечка Чортків на Тернопільщині зуміли зорганізуватись і зробити свій будинок комфортним. На утеплення стін, даху, горища і цоколю мали б викласти майже чотири мільйони гривень з власних кишень. Натомість люди пішли довшим, але значно дешевшим шляхом. Повідомляє "ТСН".

Ще влітку чотириповерховий термомодернізований будинок — був холодною, старою занедбаною шістдесятирічною хрущівкою.

І це тривало роками поки голова місцевого ОСББ Лариса Бойчун не взялася за розв'язання проблеми енергоефективності будівлі. Жінка різними способами переконувала мешканців шістдесяти восьми квартир скористатися державною програмою від Фонду енергоефективності "Енергодім", за нею 50-70% ремонту сплачується з бюджету. А от решту 30-50% платять мешканці, але у кредит под низький відсоток протягом 5 років.

"Мешканці незаможні, а коштів, щоб утеплити й обштукатурити будинок потрібно багато. Я взяла індивідуальний підхід — на вулиці з ними зустрічалася, на зборах, довго і багаторазово", - розповідає голова ОСББ.

Люди вагалися, адже треба було зібрати декілька мільйонів гривень. Але, за умовами програми, із державного фонду їм мали компенсувати щонайменше сімдесят відсотків. Тому ризикнули.

 

Ольга Рущак — мешканка двокімнатної квартири на горішньому поверсі, збирачка дощів зі стелі. Жінка прагнула не так утеплити стіни, як реконструювати дах, бо регулярно його ремонтувала. Каже, тепер має спокій. А сума, яку повинна сплатити за утеплення всього будинку, навіть менша за її особисті витрати на латання даху над квартирою.

Ці гроші люди можуть виплачувати упродовж п'яти років.

Оксана Лавренова — власниця квартири на третьому поверсі, яка смажилася в оселі улітку і мерзла узимку. Тепер, завдяки сучасному утепленню у її квартирі комфортних 22 градуси. І ще й газу для опалення використовує удвічі менше, ніж колись.

Цьогоріч усі мешканці цієї хрущівки індивідуальне опалення вмикали не у жовтні, як робили це зазвичай, а в листопаді. Платіжки за газ їх тепер тішать.

Тамара Василівна — власниця кутової квартири на першому поверсі, нарешті перестала ходити в оселі у валянках. Бо потепліло у її будинку і ще й здешевилася платня за газ на третину. 

Цей теплий рай у хрущівці досягався не просто. У них позаду — енергоаудит будинку ліцензованим фахівцем, збір документів, щоб подати заявку для участі у програмі. Потім пошуки підрядника та оформлення проєктно-кошторисної документації на ремонтні роботи. І все це лягло на плечі голови ОСББ. 

"Ми почали роботи в середині липня і на кінець жовтня ми вже завершили. Реконструювали та утеплили дах, реконструювали й утеплили стіни та ще на майбутній рік ми відклали роботи по обмостці, бо через погоду не встигли", - зазначає вона.

Лише двоє власників квартир із майже семи десятків відмовилися брати участь в утепленні будинку. Вони нічого не платили, але тепер користуються результатами. Голова ОСББ планує позиватися на них до суду, щоб вони сплатили свою частину коштів за ремонт.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що Україна внесе у Фонд енергоефективності 10 млн євро. Гроші використають на підтримку енергоефективних проєктів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Це катастрофа – працівників ЗАЕС продовжують викрадати та піддавати катуванню
1 хв на прочитання23 Червня 2022
Орки спакували та вивезли найбільшу в Україні сонячну електростанцію
1 хв на прочитання23 Червня 2022
Фото:
БЕЗ ТАБУ
Опалювальний сезон почнеться вчасно: у міністерстві розповіли про тарифи
1 хв на прочитання23 Червня 2022
Image by PIRO4D from Pixabay
Енергетики відзвітували про масштабне відновлення електропостачання, через знеструмлення внаслідок бойових дій
1 хв на прочитання22 Червня 2022
До "Нафтогазу" перейдуть всі облгази Фірташа – Вітренко
1 хв на прочитання22 Червня 2022
В Україні перестала працювати вся нафтопереробна сфера — Вітренко
1 хв на прочитання22 Червня 2022
Верховна Рада унеможливила коливання цін на ринку природного газу та теплопостачання
2 хв на прочитання21 Червня 2022
Стало відомо, коли очікується стабілізація питання щодо дефіциту пального в Україні
1 хв на прочитання19 Червня 2022