Догори
Дати відгук

На Тернопільщині за утеплення хрущівки 70% сплатила держава (відео)

Мешканці звичайної багатоповерхівки зробили це за кілька місяців

3 хв на прочитання05 Січня 2021, 07:03
Поділитись:

Мешканці старої чотириповерхівки з містечка Чортків на Тернопільщині зуміли зорганізуватись і зробити свій будинок комфортним. На утеплення стін, даху, горища і цоколю мали б викласти майже чотири мільйони гривень з власних кишень. Натомість люди пішли довшим, але значно дешевшим шляхом. Повідомляє "ТСН".

Ще влітку чотириповерховий термомодернізований будинок — був холодною, старою занедбаною шістдесятирічною хрущівкою.

І це тривало роками поки голова місцевого ОСББ Лариса Бойчун не взялася за розв'язання проблеми енергоефективності будівлі. Жінка різними способами переконувала мешканців шістдесяти восьми квартир скористатися державною програмою від Фонду енергоефективності "Енергодім", за нею 50-70% ремонту сплачується з бюджету. А от решту 30-50% платять мешканці, але у кредит под низький відсоток протягом 5 років.

"Мешканці незаможні, а коштів, щоб утеплити й обштукатурити будинок потрібно багато. Я взяла індивідуальний підхід — на вулиці з ними зустрічалася, на зборах, довго і багаторазово", - розповідає голова ОСББ.

Люди вагалися, адже треба було зібрати декілька мільйонів гривень. Але, за умовами програми, із державного фонду їм мали компенсувати щонайменше сімдесят відсотків. Тому ризикнули.

 

Ольга Рущак — мешканка двокімнатної квартири на горішньому поверсі, збирачка дощів зі стелі. Жінка прагнула не так утеплити стіни, як реконструювати дах, бо регулярно його ремонтувала. Каже, тепер має спокій. А сума, яку повинна сплатити за утеплення всього будинку, навіть менша за її особисті витрати на латання даху над квартирою.

Ці гроші люди можуть виплачувати упродовж п'яти років.

Оксана Лавренова — власниця квартири на третьому поверсі, яка смажилася в оселі улітку і мерзла узимку. Тепер, завдяки сучасному утепленню у її квартирі комфортних 22 градуси. І ще й газу для опалення використовує удвічі менше, ніж колись.

Цьогоріч усі мешканці цієї хрущівки індивідуальне опалення вмикали не у жовтні, як робили це зазвичай, а в листопаді. Платіжки за газ їх тепер тішать.

Тамара Василівна — власниця кутової квартири на першому поверсі, нарешті перестала ходити в оселі у валянках. Бо потепліло у її будинку і ще й здешевилася платня за газ на третину. 

Цей теплий рай у хрущівці досягався не просто. У них позаду — енергоаудит будинку ліцензованим фахівцем, збір документів, щоб подати заявку для участі у програмі. Потім пошуки підрядника та оформлення проєктно-кошторисної документації на ремонтні роботи. І все це лягло на плечі голови ОСББ. 

"Ми почали роботи в середині липня і на кінець жовтня ми вже завершили. Реконструювали та утеплили дах, реконструювали й утеплили стіни та ще на майбутній рік ми відклали роботи по обмостці, бо через погоду не встигли", - зазначає вона.

Лише двоє власників квартир із майже семи десятків відмовилися брати участь в утепленні будинку. Вони нічого не платили, але тепер користуються результатами. Голова ОСББ планує позиватися на них до суду, щоб вони сплатили свою частину коштів за ремонт.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що Україна внесе у Фонд енергоефективності 10 млн євро. Гроші використають на підтримку енергоефективних проєктів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото і на фото - Bohdan Fashtryha
"Красунчик. Спасли хлопа". Фото рятувальника з Карпат із бурульками на обличчі підірвало соцмережу
1 хв на прочитаннягодина тому
Фото з відкритих джерел
На Луганщині помітили найстрокатішого звіра Європи
1 хв на прочитання3 години тому
Фото з відкритих джерел
Зимова краса через об'єктив: екоактивісти заохочують українців робити фото снігових пейзажів
1 хв на прочитання3 години тому
Всі фото: ДСНС України
В Україні розгорнуто понад 4 тис. пунктів обігріву, за минулу добу в них рятувалися 360 осіб
2 хв на прочитання3 години тому
В Монголії від лютих морозів щодня гинуть десятки тварин
2 хв на прочитання4 години тому
Житомирська область встановила рекорд за кількістю висаджених дерев
1 хв на прочитання5 годин тому
Дерево цербера вважається ідеальним вбивцею
1 хв на прочитання5 годин тому
Екоактивісти вимагають розслідувати смерть червонокнижних журавлів в Асканії-Нові
1 хв на прочитання5 годин тому