- Головна
- Новини
- Енерго
- Енергоефективність
- Уряд збільшить ліміти електроенергії для Києва та міст, де найбільше критичної інфраструктури
Уряд збільшить ліміти електроенергії для Києва та міст, де найбільше критичної інфраструктури
Маємо справу з абсолютно безпрецедентним масштабом руйнувань.
Про це розповів голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв. Він має надію, що Уряд невдовзі ухвалить рішення, яке допоможе зробити графіки відключень електроенергії справедливими.
Також невдовзі з ремонту вийде блок АЕС, який покращить ситуацію в енергосистемі, заявив голова Укренерго Володимир Кудрицький.
«Ми очікуємо, що в ніч з п'ятниці на суботу вийде у роботу додатковий блок на АЕС. Це на два тижні дасть приємну приварку до потужності, якою ми володіємо по всій енергосистемі», — повідомив він.
Кудрицький зауважив, що графіки відключення світла для споживачів не скасують, але вони «стануть м'якшими по всій енергосистемі».
Зараз ми маємо абсолютно безпрецедентні масштаби руйнувань енергосистеми, заявив в ефірі ток-шоу «Українська правда» голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, найбільш критична ситуація склалась на теплових електростанціях та ГЕС. Це не означає, що всі ті енергоблоки, які зараз не працюють, знищені назавжди. Але конкретно в цьому моменті – у нас дійсно історичний рекорд того, наскільки низька потужність на теплових електростанціях. На гідроелектростанціях – масштаб теж глобальний цих пошкоджень.
« Можна сказати, що немає практично жодної гідроелектростанції, яка не була ушкоджена. Ми маємо справу з абсолютно безпрецедентним масштабом руйнувань. І ті дефіцити, які ми зараз маємо в енергосистемі, які навіть не перекриваються досить потужним імпортом, який заходить з Європи в Україну, це якраз наслідок цих руйнувань, на превеликий жаль. І погана новина у тому, що швидко відновити ці пошкоджені електростанції технічно неможливо. На це потрібен час: тижні, частіше – місяці, подекуди - роки», - зазначив Володимир Кудрицький.
Останнім часом українці масово скаржаться на те, що графіки нерівномірні. У деяких чергах і регіонах світло відключають на 3-4 години, в інших — на 6-7 годин, а десь взагалі обходяться без відключень.
Більше новин читайте на GreenPost.