- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Управління небезпечними відходами: Міндовкілля закликає не зволікати із подачею документів на ліцензію
Управління небезпечними відходами: Міндовкілля закликає не зволікати із подачею документів на ліцензію
Наразі у цій сфері вже працює 14 компаній, які отримали ліцензії за новими правилами.
Наразі у цій сфері вже працює 14 компаній, які отримали ліцензії за новими правилами.
"Ми ж закликаємо решту суб’єктів господарювання не зволікати та також переводити роботу в оновлене правове поле", - йдеться у прессрелізі Міндовкілля.
Євроінтеграційний Закон “Про управління відходами”, схвалений у 2022 році Верховною Радою, визначив новий вид ліцензування – управління небезпечними відходами.
Відповідно до новел законодавства підприємства, що хочуть працювати у цій сфері, мають не лише збирати та зберігати небезпечні відходи, а й здійснювати їх оброблення (операції з відновлення або видалення). Саме ця вимога і є головною метою законотворця кардинально змінити ситуацію в країні, коли деякі недобросовісні підприємства роками практикували збирання/ зберігання небезпечних відходів, а потім такі відходи знаходили у лісосмугах, закинутих приміщеннях та в річках.
Наразі суб’єкти господарювання, що здійснюють збирання та оброблення небезпечних відходів, зобов’язані отримати ліцензію. А перед цим пройти обов’язкову перевірку відповідності їх матеріально-технічної бази встановленим вимогам. Це устаткування, обладнання, вантажно-розвантажувальна техніка, контейнери та інші засоби, які передбачені у Ліцензійних умовах, затверджених Урядом 5 грудня 2023 року.
Відтепер таке обладнання належить тільки одному суб’єкту, і більше не буде переїздити від одного до іншого перед позаплановими або плановими перевірками субєктами, бо номери фіксуються. Саме ці вимоги, та ті що у подальшому поступово будуть застосовуватись мають кардинально змінити ситуацію з небезпечними відходами в країні.
Також звертаємо увагу, що збирати та зберігати небезпечні відходи можна лише для подальшого їх експорту для оброблення або видалення (потужності для переробки деяких видів є лише за кордоном).
Згідно із законом, утворювачі небезпечних відходів мають право зберігати їх до проведення операцій з оброблення строком до одного року. Існує норма, яка визначає – діяльність із приймання та збирання небезпечних відходів не потребує отримання ліцензії, якщо такі відходи протягом року передаються об’єктам оброблення. При цьому, такий суб’єкт обов’язково підлягає обліку та має надавати звітність. Тобто на сьогодні утворювач відходів має право передати свої небезпечні відходи до суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність з їх приймання та зберігання.
Більше новин читайте на GreenPost.