Літо минає швидко. Так само скороминущий і сезон стиглих фруктів та ягід. Ми вже готували грушеве варення на зиму, настала пора поділитися ще одним рецептом – варенням з винограду.
Цей смаколик унікальний, бо солодкі ягоди винограду не потребують багато цукру. А до столу таке варення можна подавати для підсмажених тостів, млинців, оладок чи в якості топінгу на кисломолочний сир, кашу, йогурт, морозиво. Смакуватиме добре, пише кулінарний експерт Євген Клопотенко.
Щоб зробити варення, яке принесе насолоду смаком, бажано мати виноград без кісточок, наприклад, кишмиш, або попередньо видалити їх. Для приготування використовуйте тільки цілі ягоди винограду. Пошкоджені або прим’яті для варення не підходять.
Шкірку знімати з винограду не треба. В ній багато корисних речовин та пектин, який допомагає варенню добре загусати.
Для приготування виноградного варення використовуйте порошок ванілі або стручок. Також можна взяти ванільний цукор, якого на заявлений у рецепті об’єм знадобиться 10 г.
Щоб перевірити, чи варення готове, зачерпніть ложкою суміш та повільно вилийте його назад у каструлю. Якщо воно буде надто рідке, продовжуйте варити, поки не отримаєте потрібну консистенцію. Також пам’ятайте, що варення ще більше загусне, коли охолоне.
У нашому рецепті ми пропонуємо два варіанти приготування – класичний та швидкий. Класичний спосіб займе 2-3 дні, але у вас не буде необхідності постійно контролювати процес. При швидкому варення буде готове всього за 30 хвилин. Приготоване класичним способом – може зберігатися до року, а зварене нашвидкуруч рекомендуємо зберігати не більше трьох місяців.
400 г винограду
3 г ванілі (або половина стручка ванілі)
200 г цукру
1 л води (для швидкого приготування досить 0,5 л)
КРОК 1
Приготуйте всі інгредієнти для варення з винограду та ванілі. Візьміть 400 г винограду добре промийте і відділіть ягоди від стебла. Викладіть їх просушити на кухонному чи паперовому рушнику. При необхідності очистьте виноград від кісточок.
КРОК 2
Складіть ягоди винограду в каструлю. Якщо готуватимете варення за класичним рецептом, тоді додайте до винограду 1 літр води. У випадку, коли обрали швидкий варіант – достатньо пів літра. Далі у ємність насипте 200 г цукру і 3 г ванілі.
КРОК 3
Доведіть суміш до кипіння і варіть на середньому вогні протягом 15 хвилин. У пришвидшеному варіанті цього буде достатньо. Якщо ви готуєте за класичним рецептом, то дайте можливість варенню постояти 12 годин і повторіть процедуру ще двічі, кожен раз з перервою в 12 годин.
КРОК 4
Помийте банки та підготуйте кришки, простерилізуйте їх зручним для вас методом. Гаряче варення розлийте по стерилізованих банках, закрийте герметично кришками та поставте у прохолодне темне місце для зберігання.