Український “Щедрик”: 6 фактів про легендарну щедрівку
Розповідаємо найцікавіші факти з історії цього музичного твору.
Однією з найбільш відомих різдвяних мелодій у світі вважають композицію «Carol of Bells». Насправді, це українська народна пісня «Щедрик» в музичній обробці Миколи Леонтовича, до якої Петро Вільговський створив англійську версію слів.
Микола Леонтович знайшов текст народної щедрівки і написав до нього музику. В основу твору покладена українська щедрівка — пісня добрих побажань, яка виконується в період зимових свят. Цікаво, що “Щедрик” був одним із тих творів, над якими Микола Леонтович працював все своє життя. І п’ята, остання, редакція вийшла 1919 року.
Цю мелодію співають по всьому світу, відомі тисячі її варіантів. Проте довкола пісні, що знайома майже кожному, усе ще чимало загадкового та цікавого!
Хорове виконання
“Щедрик” відомий як хоровий твір. Уперше його виконав хор Київського університету в 1916 році.
Вперше у США
1921 року “Щедрик” вперше почули у США. Його виконали на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку.
“Щедрик” в серіалах
Щедрівка звучала у багатьох серіалах: “Південний парк”, “Сімпсони”, “Гріфіни”, “Суботній вечір у прямому ефірі”, “Менталіст”.
Carol of the Bells і кіно
Полюбилась вона і режисерам фільмів – її можна почути у таких відомих стрічках, як “Гаррі Поттер”, “Сам удома”, “У дзеркала два обличчя”; “Міцний горішок 2”; “Сімейка Адамсів”.
Прилетіла ластівочка
Якщо вас дивує, чому в "Щедрику" йдеться про ластівочку, яка прилетіла до дому господаря, тут все просто. Наші предки святкували Новий рік весною, коли починали засівати поля.
Монети "Щедрик"
В Україні існують пам'ятні монети "Щедрик" номіналом 5 і 20 гривень, запущені в обіг Національним банком України.
Більше новин читайте на GreenPost.