Догори
Дати відгук

Українські пацієнти піддаються більшим ризикам порівняно з західними при однакових втручаннях — лікар

Бідна медицина небезпечна для здоров'я.

2 хв на прочитання04 Лютого 2022, 18:00
Фото: Іванка Небор Фото: Іванка Небор
Поділитись:

Багата медицина — це про безпеку, переконана українська лікарка-отоларинголог на дослідницькій позиції в США Іванка Небор.

«Ви знаєте, в нас дуже люблять сперечатися стосовно того, чи повинна бути медицина безкоштовна, чи ні. Скоріше треба задавати питанняа яка система забезпечить потреби адекватного лікування українців. Явно не сьогоднішня», — вважає лікар.

Іванка Небор робить висновок, що українські пацієнти піддаються більшим ризикам порівняно з західними при однакових медичних втручаннях — «саме через бідність медицини як такої». Вона наводить приклад: коли ЛОР вдається до ендоскопічної хірургії (через ніс), пошкодження важливих структур призведе до кровотеч, інсультів чи повної сліпоти. Але в прогресивному західному світі при кожній такій операції використовують спеціальний моніторинг за знімками пацієнта, який дає змогу під час самої операції перевірити, чи лікар не йде інструментами по небезпечних ділянках.

Отоларинголог наводить інший приклад: при резекції пухлини голови та шиї лікарі враховують, що часто в таких ділянках проходять нерви. У США при таких операціях завжди використовують моніторинг нервів. Датчик при наводженні на нерв видає спеціальний звук. Такий моніторинг дозволяє дві речі: не пошкодити нерви, що вбереже пацієнта від парезу, та виконувати операції набагато швидше, а це зменшує перебування пацієнта на операційному столі.

«Ні першого, ні другого прикладу в Україні не бачила. Адже обидва методи вартують грошей. Обладнання повинна закупати лікарня. Держава не може забезпечити це повністю, що стало очевидним за 30 років. Але, хай би як це болісно звучалогроші мають звідкись іти. Тобто ті хірургічні операції, які роблять на Заході рутинно і які рятують людям життя, в нас не є доступними. Або доступні, але з вищими ризиками. І ми, українці, залишаємося аутсайдерами і піддаємо самих же себе небезпеці», — розповідає лікар.

Бідна медицина небезпечна для здоров'я, резюмує Іванка Небор.

Також ми розповідали, що при артриті колін фізична терапія може бути кращою за стероїдні уколи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.