Українські медуніверситети щорічно випускають 8000 людей з ліцензією на вбивство ― Лінчевський

3 хв на прочитання10 Червня 2021, 18:42
Фото: Партія "голос"

Випускники наших медуніверситетів ― недовчені і без досвіду

Уся медична освіта з 90-х років підпорядкована отриманню прибутку. Через це та низьку мотивацію до навчання студентів мед університети України щорічно випускають 8000 людей з ліцензією на вбивство. Про це в інтерв’ю «Лівому берегу» сказав екс-заступник екс-міністра охорони здоров’я Олени Супрун Олександр Лінчевський. 

Він зазначив, що про якість освіти взагалі не йшлося, лише про збільшення обсягів державного замовлення.

«От зараз держзамовлення ― 4000 студентів-медиків, а загалом випускаємо 8000 (50% - це контрактники). Недовчені лікарі можуть дуже і дуже шкодити. Мені опоненти закидали: ай-яй-яй, ви зробили дуже суворий екзамен, це ж його ніхто не здасть. І слава Богу. Рєбята, ви випускаєте з медуніверситетів щорічно 8000 людей з ліцензією на вбивство. Ви ідіоти, цього не можна робити. Лікар недовчений ― це шкода, а не допомога», -сказав він.

Він додав, що коли працював у команді із Супрун, вони разом з Міносвіти зменшили держзамовлення на дві тисячі місць. Хоча і цього замало, треба було зменшувати ще. 

«Що менше держзамовлення ― то менше університети отримують грошей. Тому всі роки університети роздували штати, набирали максимальне держзамовлення, набирали контрактників, іноземців. Усе заради і державного, і недержавного фінансування. А потім у них питаєш: а скільки апендиктомій зробив студент за час навчання? А скільки інтубацій трахеї? А скільки уколів у вену? А скільки пацієнтів вони взагалі бачили? А студенти пацієнтів узагалі не бачили, бо фізично стільки пацієнтів нема», - каже Лінчевський.

І додає, що мимаємо 8000 випускників, які вчилися ремеслу за книжкою, а живого пацієнта не бачили.

«Чому так відбувається? Через хибну мотивацію в освіті. Треба більше студентів, більше контрактників, більше іноземців, усіх їх треба кудись розпихати. Як підсумок ― замість сотні чудових лікарів система отримувала 8000 поганих», - зазначив Лінчевський. 

Він наголосив, що весь світ сьогодні відбирає абітурієнтів-медиків, спираючись саме на оцінки, а не на особливий вступний екзамен чи зарозуміле тестування професійної придатності.

«Так, є дуже багато нюансів, мовляв, не завжди успішний студент стає хорошим лікарем. Це із серії «може, відмінник крові боїться». Ні. Головна якість лікаря ― не те, що він крові не боїться, а здатність вчитися. І на медичні спеціальності треба відбирати тих, хто готовий вчитися все життя», - сказав екс-заступник екс-міністра охорони здоров’я Олени Супрун Олександр Лінчевський. 

Нагадаємо, що в Івано-Франківському національному медуніверситеті встановили електронний мікроскоп, що дає збільшення у 700 тисяч разів. Вартість цього обладнання складає понад 4 млн грн.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: