Догори
Дати відгук

Українська вчена виграла міжнародний грант на вивчення Антарктиди

Жінка стала лише однією з 4 стипендіатів, що отримали кошти на дослідження, з кількох сотень науковців з усього світу

1 хв на прочитання11 Грудня 2020, 20:58
Поділитись:

Міжнародну стипендію від наукового комітету з антарктичних досліджень (SCAR) у 2020 році отримала кандидатка біологічних наук Євгенія Прекрасна. Про це повідомила пресслужба Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ).

“Раді повідомити, що в умовах значної конкуренції дослідниця відділу біології та екології НАНЦ к.б.н. (кандидатка біологічних наук — ред.) Євгенія Прекрасна стала однією з 4 стипендіаток у 2021 році”, - зазначили в НАНЦ.

Стипендія забезпечить українці можливість проведення лабораторних досліджень антарктичних бактерій, відібраних на станції "Академік Вернадський", в Університеті Оул у Фінляндії.

“Метою проєкту є дослідження механізмів взаємодії бактерій з рослиною – щучником антарктичним (Deschampsia antarctica). Чому саме щучник, на відміну від більшості рослин, може виживати в сурових умовах Антарктиди? Існує припущення, що його "суперсилою" є саме симбіоз із деякими унікальними екстремофільними бактеріями. Щоб зрозуміти механізми взаємодії між рослиною та бактеріями буде застосовано транскриптомний аналіз, тобто аналіз того які гени щучника та бактерій працюють у взаємозв'язку, "вмикаючи" та "вимикаючи" одне одного”, - повідомили в науковому центрі.

Нагадаємо, науковці розповіли, де вперше за 8 століть на Землі можна буде побачити "Віфліємську" зірку (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.