Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Науковці розповіли, де вперше за 8 століть на Землі можна буде побачити "Віфліємську" зірку (фото)

Науковці розповіли, де вперше за 8 століть на Землі можна буде побачити "Віфліємську" зірку (фото)

Вчені розповіли, що це станеться на день сонцестояння

2 хв на прочитання11 Грудня 2020, 19:59
Поділитись:

Зближення найбільших планет Сонячної системи Юпітера і Сатурна виглядатиме для землян, як поява в нічному небі однієї великої яскравої зірки, яку називають "Вифлеємською" або "Різдвяною". Дивний астрономічний ефект можна буде спостерігати в день зимового сонцестояння 21 грудня на південно-західній частині небосхилу з будь-якої точки Землі. Повідомляє NBC News.

В цей найтемніший день року відбудеться максимальне видиме для людей "з'єднання" планет-гігантів — востаннє вони були так близько одна до одної в 1623 році, але умови спостереження за зірками в той час означали, що цю астрономічну подію не можна було побачити із Землі.

Останній раз таке тісне "злиття" можна було спостерігати неозброєним оком у 1226 році. Вигляд подвійної планети астрономи назвали "Різдвяна зірка" через віри в те, що біблійна розповідь про Вифлеємську зірку могла бути планетарним з'єднанням. Хоча близько 2 тисяч років тому ближче всього були Венера і Юпітер, а не Юпітер і Сатурн, як у випадку з "Різдвяною зіркою" 2020 року.

"Майте на увазі, що, хоча два газові гіганти можуть здаватися близько, насправді вони знаходяться на відстані сотень мільйонів кілометрів один від одного", - зазначають у NASA. 

При цьому вчені додали, що це все одно буде вражаюче видовище. У ніч зимового сонцестояння, 21 грудня, Місяць буде вище в небі, але Юпітер і Сатурн залишаться ближче до горизонту на західному небі та виглядатимуть як одна велика зірка. Однак з допомогою аматорського телескопа можна ясно побачити обидві планети та деякі з їхніх супутників в межах одного кадру огляду.  

Нагадаємо, науковці знайшли коштовний артефакт, якому понад 2500 років (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.