Україні загрожує дефіцит питної води
Це спровокувала низка екологічних проблем, які не вирішувалися роками.
Якщо якнайшвидше не змінити екологічну політику щодо українських водойм, то вже у найближчому майбутньому Україна буде змушена купувати воду як дефіцитний ресурс. Таку думку у дописі на особистій Facebook-сторінці висловив голова Постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Костянтин Яловий.
"У нас є два моря, 63 тисячі річок та 20 тисяч озер, але за внутрішніми запасами води Україна займає 111 місце серед 152 країн. А всі, мабуть, думали, що якщо багато річок, то й дефіциту питної води немає?" - зауважив Яловий.
Він також окреслив головні "водні" проблеми України.
По-перше, це дефіцит питної води на Донбасі та в Криму, який не вирішили прокладені канали та збудовані зрошувальні системи.
По-друге, йдеться про стан головної водної артерії країни річку Дніпро, яка щоліта вкривається килимом з водоростей, а в багатьох місцях міліє.
Гостро стоїть проблема якості питної води. Через застарілі очисні споруди кияни не мають змогу пити воду прямо з-під крану, як мешканці багатьох європейських столиць. Для цього їм потрібно використовувати різні способи фільтрації.
Ще одна проблема - це забруднення річок через стічні води фосфатами та скидами із промислових об'єктів.
Яловий зауважив, що покращити ситуацію з питною водою змогли б комплексна програма з очищення головних питних артерій країни (Дніпра, Дністра, Південного Бугу, Десни, Сіверського Донця). встановлення якісних систем фільтрації та модернізація водопровідних систем. Щоправда, він не уточнив конкретні терміни, коли саме ці заходи будуть запроваджувати в життя.
Як ми інформували раніше, східні області України можуть перетворитися на пустелю. Це станеться, якщо держава вже сьогодні не почне розв'язувати проблему з водогонами, криницями та артезіанськими свердловинами.