Догори
Дати відгук

Україна з партнерами розробляє Дорожню карту зеленого відновлення

У межах Платформи співпраці вже провели першу зустріч Координаційного комітету за участі представників ЮНЕП, ЄЕК ООН та ОЕСР.

2 хв на прочитання06 Серпня 2024, 13:05
Є.Федоренко, заст. Міністра захисту довкілля з питань євроінтеграції Є.Федоренко, заст. Міністра захисту довкілля з питань євроінтеграції
Поділитись:

Україна з країнами-партнерами розробляє Дорожню карту зеленого відновлення. Пріоритетні напрямки роботи у межах Платформи дій для зеленого відновлення обговорили на першій зустрічі Координаційного комітету, повідомили у Міндовкілля. У засіданні взяли участь представники ЮНЕП, ЄЕК ООН та ОЕСР, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань євроінтеграції Євгеній Федоренко, перший заступник Міністра економіки Олексій Соболєв.

“Це - українсько-німецька ініціатива. Вперше ідея організації цього міжнародного майданчика прозвучала від Федеральної міністерки екології, захисту довкілля, ядерної безпеки та захисту споживачів Німеччини Штеффі Лемке ще в жовтні 2023 року. Цьогоріч у червні на Конференції відновлення України в Берліні роботу Платформи запустили. Профільне Федеральне міністерство Німеччини заявило про фінансову підтримку платформи у сумі 5 мільйонів євро”, - розповів Євгеній Федоренко.

Фото: ecopolitic.com.ua

Платформа дій для зеленого відновлення України – це майданчик, де українські та міжнародні партнери акумулюватимуть знання та досвід, найкращі практики, а також фінансові інструменти задля зеленого розвитку країни. Платформа не дублюватиме існуючі міжнародні зусилля та механізми підтримки України. Вона працюватиме над комплексним планом розвитку держави.

На першій зустрічі Координаційного комітету обговорили Матрицю активностей у рамках Платформи. Це документ, який стане дорожньою картою спільної роботи. До неї будуть включені кроссекторальні та секторальні питання, фінансові інструменти, адміністративна спроможність; інвестиційні кейси; збір даних та оцінка.

“Плануємо, що вже у вересні ЮНЕП, ЄЕК ООН та ОЕСР погодять напрямки роботи Платформи до кінця року. Восени очікуємо на проведення Першої зустрічі стейкхолдерів – для обміну думками, презентації пріоритетів Платформи та їх обговорення”, - Федоренко.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
ФОТО: ілюстративне
Укренерго сьогодні не планує відключення світла
1 хв на прочитання3 години тому
Фото: Міненерго
Україна закликає МАГАТЕ вжити заходів для припинення атак на цивільну енергетичну інфраструктуру та звільнення ЗАЕС
1 хв на прочитанняВчора
Зустрічі YES у Києві.
Україна випереджає багато країн Європи за часткою безвуглецевої енергетики — Галущенко
1 хв на прочитання15 Вересня 2024
ФОТО: Місто Гаага (Нідерланди) / The Guardian, Joris Van Ostaeyen/Alamy
Гаага першою у світі заборонила рекламу, повʼязану з викопним паливом
1 хв на прочитання14 Вересня 2024
Допомога українському енергосектору залишається пріоритетом у роботі ПРООН
1 хв на прочитання14 Вересня 2024
Спостерігачі МАГАТЕ почали моніторинг на високовольтних електропідстанціях Укренерго
1 хв на прочитання14 Вересня 2024
Укренерго не прогнозує відключення світла у суботу
1 хв на прочитання14 Вересня 2024
Укренерго: Україна залучила аварійне постачання електроенергії з трьох країн ЄС
1 хв на прочитання13 Вересня 2024
Більше з GreenPost