Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Україна вшановує жертв трагедії: протягом Голокосту було вбито понад 6 мільйонів євреїв

Україна вшановує жертв трагедії: протягом Голокосту було вбито понад 6 мільйонів євреїв

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

1 хв на прочитання27 Січня 2022, 12:23
Поділитись:

Саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Офіційно визнано, що протягом Голокосту було вбито понад 6 мільйонів євреїв. З них від 2,2 до 2,5 мільйона - на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою і в Україні. Одразу після окупації України, нацисти розгорнули широку мережу гетто, найбільшим було Львівське. Згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з наймасовіших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві. Та загалом знищення  євреїв України було систематичними і повсюдними. Жертвами Голокосту на українських землях стали понад 1,5 млн людей.

Місця найбільших масових страт євреїв в Україні: Бабин Яр (Київ) – більше 100 000, Богданівка Одеської області – понад 40 000, Дрогобицький Яр (Харків) ‑ близько 20 000, Кам’янець-Подільський – 23 600, Дальник Одеської області – близько 18 000, урочище Сосонки біля Рівного – понад 17 000 жертв.

Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.