Україна вперше увійшла до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

1 хв на прочитання22 Листопада 2023, 20:33
Україна вперше увійшла до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Те, що Україну обрали до Комітету всесвітньої спадщини, дасть їй активніше брати участь у реалізації конвенції.

22 листопада Україну вперше обрали до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час 24-ї сесії Генеральної асамблеї країн-учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі. Про це повідомляють у пресрелізі Міністерста культури і науки. 

У липні 2022 року Україна представила свою кандидатуру на вибори до складу Комітету Всесвітньої спадщини на період 2023-2027 років.

«Це історична для України подія та важливий крок в розвитку та захисті культурної та природної спадщини України. Дякуємо країнам-учасницям Конвенції за висловлене солідарне рішення на підтримку України. Зараз важливіше, ніж будь-коли об’єднатися для захисту нашої культурної спадщини», – заявив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Ратифікована Україною у 1988 році Конвенція про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини сприяє ефективній охороні та збереженню культурної і природної спадщини на території нашої країни. Діючи власними зусиллями та максимально використовуючи наявні ресурси, Україна впроваджує міжнародну допомогу і співробітництво в фінансовому, художньому, науковому та технічному відношеннях для активної популяризації спадщини країни.

Що Україні дає обрання до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Те, що Україну обрали до Комітету всесвітньої спадщини, дасть їй активніше брати участь у реалізації конвенції. До прикладу, київське представництво зможе ухвалювати рішення щодо використання Фонду всесвітньої спадщини та внесення об’єктів до Списку всесвітньої спадщини та Списку всесвітньої спадщини під загрозою.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: