Догори
Дати відгук

Україна цьогоріч може подвоїти обсяги вирощування амаранту

Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції України стимулює аграріїв вирощувати культуру.

2 хв на прочитання07 Лютого 2025, 14:08
Фото: вирощування амаранту Фото: вирощування амаранту
Поділитись:

Обсяги переробки насіння амаранту у поточному році в Україні можуть зроси на 50-100%. Про це розповів голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда, пише SEEDS.

«Основа (стимулювання розвитку галузі - ред.) – створення сировинної бази. Для того, щоб мотивувати фермерів, навесні ми підняли закупівельну ціну з 25 до 30 гривень за кілограм. І це спрацювало. Люди побачили різницю, побачили наше бажання допомагати фермерам заробляти, активно включилися у вирощування амаранту. Сіяли і маленькі, експериментальні площі. Були і великі – по 600-800 гектарів», – каже Олександр Дуда.

За його словами, наразі насіння амаранту доволі непогано реалізовується на внутрішньому ринку України, однак без збільшення обсягів експорту в майбутньому не обійтись.

«Обсяг продукції з амаранту збільшується по різних видах. Ми це можемо аналізувати, виходячи з того, скільки підприємства купують сировини для подальшої переробки на олію, крупу, борошно, попамарант. Долучаються нові виробники. Вони не стрімголов "кидаються" у додавання амаранту до асортименту своїх продуктів, але вони проявляють реальну зацікавленість. До процесу виробництва продукції з використанням амаранту вже долучилися декілька крупних компаній. Вже пройдено стадії експериментів. Не можу поки що оприлюднити їх назви, скажу тільки, що це буде бакалійна продукція», – додає Олександр Дуда.

Амарантова популярність, за словами фахівця, зростає настільки стрімко, що варто очікувати на приголомшливі рекордні результати вже цьогоріч.

«Я думаю, що саме в 2025 році може бути переломний момент для розвитку галузі, коли ми збільшимо ще на 50%, або на 100% обсяг внутрішньої переробки насіння амаранту і суттєво додамо у експорті. Бо це абсолютно реально. Тривалий час виробники кондитерських виробів вважали, що амарант не смачний, його ніхто не їстиме, – він просто не приваблює людей. Але 2024 рік показав зовсім інше: базові амарантові продукти (борошно, пластівці, попамарант, екструдовані вироби) мають дуже широкий спектр застосування. Додавання амарантових інгредієнтів покращує кінцевий продукт, а в деяких випадках здешевлює його. Наприклад, амарантово-макова начинка. Такий продукт виходить не тільки дешевшим, а й кориснішим», – вважає експерт.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Молодило — кам’яна троянда: краса, що оживає на сонці (ФОТО)
5 хв на прочитання17 Квітня 2025
Зображення згенеровано ШІ
Кліматична криза в Європі: рекордний 2024 рік і його наслідки, неоднакові для сходу та заходу
4 хв на прочитання17 Квітня 2025
Перевірки аптек: МОЗ контролюватиме кваліфікацію фармацевтів
МОЗ посилить контроль за кваліфікацією фармацевтів
3 хв на прочитання2 години тому
Торговельна війна: Китай обмежив експорт рідкоземельних металів
Китай посилив контроль за експортом рідкоземельних металів
3 хв на прочитання4 години тому
Самопізнання і внутрішня робота: астрологічний прогноз на 17 квітня 2025 року
6 хв на прочитання6 годин тому
Мінрозвитку оновило правила перевезення домашніх тварин в автобусах та таксі
3 хв на прочитання7 годин тому
Деревина в Україні: бізнес підтримує зниження цін, але вимагає збільшення заготівлі
2 хв на прочитання10 годин тому
Італія перерахувала Україні перший транш у 25 млн євро на відновлення енергосистеми
2 хв на прочитання12 годин тому