Догори
Дати відгук

Україна отримає безкоштовні вакцини для щеплення 8 млн українців

Крім того, Зеленський підписав закон про доступ українців до якісних вакцин

2 хв на прочитання24 Грудня 2020, 07:40
Поділитись:

Україна може безкоштовно отримати додаткові 8 млн доз вакцини від COVID-19 в межах ініціативи COVAX на додачу до вже гарантованих восьми мільйонів. Тобто оскільки вакцинацію потрібно проводити двічі одній людині, то безкоштовних препаратів має вистачити для 8 млн людей. Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Повідомляє радіо "НВ".

“Україна може розраховувати як мінімуму на 8 мільйонів доз вакцин, тобто це розрахована кількість доз відповідно до 20% всього населення. Ми продовжуємо з ними (ВООЗ — ред.) перемовини для того, щоб збільшити цю кількість доз. Все залежатиме від загальної вартості вакцин, які потрапляють у портфель COVAX. Є потенційна можливість, що Україні за цим механізмом додадуть 16 млн доз — ми це проговорюємо, але поки що гарантій немає. 8 мільйонів — це стовідсоткова гарантія, 16 — це потенційна можливість”, — сказав Ляшко.

Тим часом Президент Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)” №1075-ІХ. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента України.

“Документ створює умови для забезпечення доступу населення України до безпечних, якісних та ефективних вакцин проти COVID-19. Зокрема, скорочуються строки затвердження клінічних випробувань та проведення державної реєстрації для вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що цей закон сприятиме зменшенню навантаження на вітчизняну систему охорони здоров’я шляхом вакцинації значної кількості пацієнтів.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, кого в Україні вакцинують першими і коли.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost