Догори
Дати відгук

Україна може не купувати газ за кордоном: що для цього треба

В 2020 році Україна імпортувала майже 16 млрд кубометрів газу.

1 хв на прочитання23 Квітня 2021, 19:05
Україна може не купувати газ за кордоном: що для цього треба. Фото ілюстративне Україна може не купувати газ за кордоном: що для цього треба. Фото ілюстративне
Поділитись:

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження заявило, що Україна може замістити до 20 млрд кубометрів газу та повністю відмовитися від його імпорту. Це можливо завдяки використанню енергетичних рослин для енергогенерації.

В агентстві все порахували.  Станом на 2019 рік в Україні плантації енергетичних рослин  становили лише 6400 га.

«Однак в Україні налічується приблизно 4 млн га малопродуктивних і деградованих земель. Вони не придатні для сільськогосподарських культур і часто залишаються незадіяними. Вирощування енергетичних рослин на таких землях є оптимальним рішенням», — заявляють у відомстві.

Це дасть змогу одночасно отримувати прибуток від малопродуктивних земель і поступово відновлювати їхню родючість без додаткових витрат бюджету; заміщати імпортний газ місцевими видами палива; сприяти декарбонізації процесу виробництва теплової енергії.

Зазначається, що максимальний потенціал заміщення газу завдяки вирощуванню енергетичних рослин та їх використанню для виробництва енергії становить в еквіваленті до 20 млрд кубометрів на рік. У 2020 році Україна імпортувала майже 16 млрд кубометрів газу.

 Як відомо, найбільш перспективними альтернативними джерелами енергії експерти називають солому та деревну біомасу.

До слова, на Прикарпатті вирощують енергетичну вербу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost