Догори
Дати відгук

Стало відомо, чим у майбутньому Україна замінить газ

Найбільш перспективними альтернативними джерелами енергії експерти називають солому та деревну біомасу

1 хв на прочитання10 Вересня 2020, 15:13
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

У 2035 році Україна буде використовувати 9,9 млн тонн агробіомаси, аби замістити традиційний газ. Із такими розрахунками ознайомив 9 вересня під час онлайн-семінару “Енергетичні культури для біоенергетичних проєктів: перспективи для України” голова правління UABIO Георгій Гелетуха.

“Будь-яке заміщення природного газу на біоенергетичні носії виправдано економічно. Найменш продуктивні по родючості землі, не задіяні в сільському господарстві, можуть стати потенціалом для вирощування енергетичних культур”, - сказав Гелетуха.

Експерт додав, що Україна  віддає 17 млрд $ за імпортовані енергоносії в той час, коли має невикористаний потенціал використання біомаси для виробництва альтернативної енергії.

За розрахунками UABIO у 2035 році Україна використовуватиме 9,9 млн тонн біомаси, аби задовольнити свої енергетичні потреби. Найбільша частка припадатиме на солому та стебла (5,3 млн тонн). Деревна біомаса від загальної кількості складе 2,9 млн тонн. Також будуть використовувати енергетичні культури (1, 2 млн тонн) і, навіть, насіння соняшника. 

Як писав GreenPost раніше, українські експерти вимагають змінити енергетичне законодавство. Діючі закони, на їх думку, відштовхують фермерів від вирощування енергетичних рослин. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.