Україна у межах афілійованого членства у європейському комітеті електротехнічної стандартизації CEN-CENELEC як кандидат на членство в ЄС має ухвалити 643 європейські та міжнародні стандарти у сфері захисту довкілля. Визначити стратегічні цілі Міністерству довкілля допомогли експерти з Програми підтримки ОБСЄ. Про це повідомили у відомстві.
Під час дії режиму воєнного стану, територіальні та міжрегіональні територіальні органи Державної екологічної інспекції досліджують відібрані проби атмосферного повітря, поверхневих вод, ґрунтів з метою фіксації інформації щодо шкоди завданої довкіллю та збитків внаслідок військової агресії російської федерації на територію України. Виконання зазначених робіт має здійснюватися відповідно до вимог європейських і міжнародних стандартів, ухвалених як національні стандарти України.
Відповідно, сформовано переліки європейських та міжнародних стандартів для ухвалення в Україні. У процесі ухвалення нормативів та гармонізації національного закондавства планується:
Особливу увагу необхідно приділити оснащенню лабораторій Держекоінспекції сучасним обладнанням та реактивами, що відповідають вимогам європейських та міжнародних стандартів.
Більше новин читайте на GreenPost.