Догори
Дати відгук

Україна ініціює посилення заходів безпеки судноплавства на Дунаї

На нараді Дунайської Комісії українська делегація запропонувала зробити рекомендації з безпеки обов'язковими для всіх країн-членів.

2 хв на прочитання13 Березня 2025, 22:24
Україна пропонує оновлені заходи безпеки судноплавства на Дунаї в умовах воєнної загрози Україна пропонує оновлені заходи безпеки судноплавства на Дунаї в умовах воєнної загрози
Поділитись:

12 березня 2025 року в Будапешті відбулася нарада експертів Дунайської Комісії з питань охорони внутрішнього водного транспорту, де українська делегація на чолі із заступником Міністра розвитку громад та територій України Андрієм Кашубою запропонувала оновлені заходи безпеки та охорони судноплавства на Дунаї.

Ключовою пропозицією стало оновлення чинних рекомендацій та надання їм статусу обов'язкових для виконання всіма країнами-членами Дунайської Комісії. За словами української сторони, опитування судноводіїв виявило, що більшість суден не має необхідних документів безпеки, зокрема Плану охорони судна та Міжнародного свідоцтва з охорони судна. Також часто відсутні спеціально призначені відповідальні особи з охорони на борту, а навчання екіпажів не проводяться належним чином.

"З початку повномасштабного вторгнення росія понад 70 разів атакувала українські порти, знищила сотні об'єктів інфраструктури, постраждали цивільні. За цей час агресор пошкодив та знищив 382 об'єкти портової інфраструктури, атакував 31 цивільне судно, понад 97 осіб зазнали поранень або загинули", — зазначив Андрій Кашуба.

Попри військові виклики, Україна продовжує забезпечувати стабільність перевезень і роботу Українського транспортного коридору, в тому числі використовуючи потужності Дунайського кластеру. У 2024 році українські порти обробили понад 97 мільйонів тонн вантажів, з яких 60 мільйонів тонн склала зернова продукція.

Запропонована Україною оновлена редакція документа "Основні положення із забезпечення безпеки судноплавства на Дунаї" міститиме чіткі вимоги до портів та суден, посилить контроль за їх дотриманням та врахує досвід роботи українських портів у воєнних умовах.

Під час візиту також відбулася двостороння зустріч Андрія Кашуби з Генеральним директором Секретаріату Дунайської комісії Манфредом Зайтцем, де обговорили ключові питання співпраці, оновлення Конвенції про режим судноплавства на Дунаї, функціонування Дунайських шляхів солідарності та реформування Дунайської Комісії. Українська сторона привітала повну відмову від російської мови у роботі Комісії та перехід на використання англійської мови як робочої.

Напрацювання та рекомендації за результатами наради експертів будуть винесені на найближчу сесію Дунайської Комісії. Україна продовжує працювати над посиленням своєї ролі в Дунайському регіоні та разом із міжнародними партнерами напрацьовує заходи щодо безпеки та свободи судноплавства на Дунаї.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.