Догори
Дати відгук

Угода про українські ресурси для США вже майже готова, - ЗМІ

Проте Президент України може не підписати документ і з "покращеннями" від США.

2 хв на прочитання22 Лютого 2025, 16:41
Фото: Володимир Зеленський, Президент України, Дональд Трамп, Президент США / Reuters Фото: Володимир Зеленський, Президент України, Дональд Трамп, Президент США / Reuters
Поділитись:

Україна і США рухаються до фіналізації угоди про доступ Сполучених Штатів до українських рідкісноземельних елементів. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела. І навіть припускає, що документ може бути підписано сьогодні, 22 лютого.

Зазначається, що "велику роль" у фіналізації умов угоди відіграв спецпредставник США Кіт Келлог. Під час візиту до Києва він, за даними видання, "зміцнив довіру Зеленського та інших українських посадовців".

Напередодні Вашингтон зробив значний крок у домовленостях з Україною щодо угоди про корисні копалини, пише The New York Times після тижня потужного дипломатичного тиску на Київ.

Отримавши відмову, президент Дональд Трамп активізував свої заяви, критикуючи Україну та роблячи недвозначні кроки до підтримки рф у спробі покласти край війні.  

Більша частина оновленої версії угоди зосереджена на передачі прав на видобуток стратегічно важливих корисних копалин, необхідних для американської промисловості. Це, зокрема, запаси літію, титану та інших рідкісноземельних елементів, які використовуються в електроніці, військовій техніці та виробництві акумуляторів.

Попередній документ президент України Володимир Зеленський відхилив, не побачивши з боку США гарантій безпеки, так необхідних Києву для завершення війни і повоєнного відновлення країни. З заяв політиків виходить, що свої ресурсні апетити Америка чітко вписала в проєкт угоди, а захист від агресораУкраїні  пообіцяла на словах у загальних фразах.

Чи враховані зауваження Києва у другій редакції угоди - деталей не розкривають. Попри досягнення певного прогресу в переговорах, за словами джерел цитованих видань, угода ще не завершена, і остаточні умови можуть бути змінені.

Натомість британське видання Sky News з посиланням на "українське джерело" пише, що підпису Зеленського під угодою про природні ресурси може знову не бути. Бо "є низка проблемних питань, і в нинішньому вигляді проєкту президент не готовий умови прийняти".

Раніше ЗМІ повідомляли, що посадовці України та США всю ніч до ранку 20 лютого вели переговори, намагаючись укласти угоду про надра. Адміністрація Трампа надіслала Україні "відшліфовану" версію документа.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Зображення згенеровано ШІ
Держкомпанія з Німеччини купує все більше російського газу, а уряд вдає, що нічого не знає про це — розслідування
2 хв на прочитання5 годин тому
Кабмін привів документи у сфері надр у відповідність до Закону про адміністративну процедуру. Фото: Ecopolitic
Уряд гармонізував документи у сфері надрокористування із Законом
1 хв на прочитанняВчора
Дорожня карта ЄС: Відмова від газу РФ та можливості для США. Фото: Getty Images
ЄС готує "дорожню карту" відмови від газу РФ
2 хв на прочитанняВчора
фото: Pixabay
Мита Трампа та ОПЕК+: чи впадуть ціни на нафту ще нижче?
6 хв на прочитанняВчора
Кадрові перестановки в уряді: нові призначення в енергетиці та туризмі, звільнення у МОЗ
1 хв на прочитанняВчора
Чехія оголосила про повну незалежність від російської нафти, хоча «Дружба» залишиться заповненою
2 хв на прочитанняВчора
Болгарія передумала продавати Україні ядерні реактори для ХАЕС — чому так сталось і чи справді це лише на краще
7 хв на прочитанняВчора
Ресурс державних гарантій для "Нафтогазу" вичерпано - чи допоможе Єврокомісія
3 хв на прочитанняВчора