Догори
Дати відгук

Учасники екологічного конкурсу пошили понад 18 тисяч екоторбин

Перемогли школярі зі Львова

2 хв на прочитання27 Травня 2020, 19:49
Фото Фейсбук School Recycling World Фото Фейсбук School Recycling World
Поділитись:

Понад 8 тисяч українських школярів під час карантину долучилися до Всеукраїнського екологічного проєкту "Мішечок". За цей час учасники пошили понад 18 тисяч торбинок і мішечків, які допоможуть зменшити використання одноразових поліетиленових пакетів. Організатори конкурсу підбили підсумки проєкту, який тривав з 2 квітня до 20 травня, та назвали переможців. Повідомліє uazmi.org.

Всього за перемогу в командному заліку змагалися понад вісім тисяч учнів із 285 шкіл та їх родини. До проєкту долучилися навчальні заклади з усіх куточків України. Організатор проєкту — громадська організація "Міжнародний молодіжний рух "School Recycling World". Роботи учасників можна переглянути в соціальних мережах за хештегом #мішечокSRW

Разом учасники, які подавали колективні заявки, пошили 17429 мішечків. В індивідуальному конкурсі взяли участь 608 учасників, які разом пошили 1012 багаторазових торбинок.

Головний приз, принтер для сублімаційного друку, отримає команда середньої загальноосвітньої школи №23 міста Львова. Новітній принтер дозволить переможцям наносити принт на будь-які тканини, шкіру, кераміку, залізу тощо. Спільними зусиллями учні, разом пошили 1716 мішечків. За словами учасників та їх шкільних кураторів, вони планують запозичити ідею конкурсу і на її основі запроваджувати власні екологічні проєкти у новому навчальному році.

"Пластиковий пакет забруднює довкілля, коли починає розпадатись. Його мікрочастинки потрапляють в землю, отруюють рослини й усе живе кількасот, а то і тисячу років. Школярі, які долучилися до конкурсу, стали рушіями моди ощадливого ставлення до ресурсів Землі. Особливість проєкту у тому, що більшість учасників шили торбинки власноруч та використовували за основу старі та непотрібні речі, тим самим давали їм друге життя. Кожна створена багаторазова торбинка — це п'ять сотень невикористаних пластикових пакетиків щороку", - розповіла засновниця Міжнародного молодіжного руху "School Recycling World" Юлія Мархель.

Організатори мріють перетворити акцію "Мішечок" на позитивну звичку використання багаторазового пакування. Яка допоможе сформувати серед українців екологічну культуру дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Проєкт планують зробити постійним, а конкурс — щорічним, а також впровадити національну програму екологічної освіти.

Нанадаємо, біорозкладні пакети для сміття: користь чи еко-тренд?

Тим часом, що не так із екопакетами АТБ?

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
 Pixabay
За вихідні у центрах масової вакцинації щепили від COVID-19 понад 31,3 тисячі громадян
1 хв на прочитання3 години тому
Фото: pravda.if.ua
Всесвітній день донора крові: як підготуватися до кровоздачі та протипоказання (відео)
3 хв на прочитання4 години тому
Медики
Медики збираються страйкувати, якщо їхніх вимог не буде виконано
3 хв на прочитання4 години тому
Коронавірус, інфекційне відділення
За добу в Україні зафіксовано всього 420 випадків захворювання на COVID-19 
1 хв на прочитання5 годин тому
Замість Pfizer київських освітян щеплюють простроченою вакциною від дифтерії та правця — юрист
3 хв на прочитання5 годин тому
«Якби кава справді вбивала, її би не пили»: лікар розповідає, як пити каву з користю для здоров’я
3 хв на прочитання7 годин тому
Психологи назвали захоплення, які допомагають людям стати розумнішими
1 хв на прочитання8 годин тому
Вчені пояснили, хто має більше шансів бути щасливим
1 хв на прочитанняВчора