Європейська комісія оголосила про схвалення антитіла леканемаб для лікування хвороби Альцгеймера, повідомляє DW.
Леканемаб призначений для терапії на ранніх стадіях захворювання та став першим препаратом такого роду, який отримав схвалення в Європейському Союзі, повідомили в Комісії.
Це перший випадок, коли Європейська комісія санкціонувала терапію хвороби Альцгеймера, яка спрямована на першопричини захворювання, а не лише на його симптоми.
Однак, за словами експертів, лише незначна частина пацієнтів з хворобою Альцгеймера може бути кандидатами на цю терапію.
Леканемаб продається під торговою назвою Leqembi. Препарат вже отримав дозвіл на використання в Сполучених Штатах, Великій Британії та Японії.
Чим відрізняється це лікування?
Попередні методи лікування хвороби Альцгеймера були спрямовані лише на полегшення симптомів захворювання, а не на лікування причинних процесів у головному мозку.
Антитіло леканемаб діє проти амілоїдних відкладень (білкових скупчень) у мозку та призначене для уповільнення прогресування захворювання.
Основним показником ефективності леканемабу була зміна когнітивних та функціональних симптомів через 18 місяців, яка вимірювалася за допомогою шкали оцінки деменції.
Шкала варіюється від 0 до 18, де вищі бали свідчать про більші порушення.
У пацієнтів, які отримували лікування леканемабом, спостерігалося дещо менше зростання балу через 18 місяців (1.22 порівняно з 1.75). Це свідчило про повільніше зниження когнітивних функцій, повідомили в Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA).
Однак, терапія не може вилікувати захворювання, і препарат, який би міг це зробити, поки що не розроблено.
Чому не всі пацієнти з хворобою Альцгеймера можуть отримувати леканемаб?
Якщо амілоїдні відкладення вже спричинили незворотні пошкодження мозку, уповільнення їхнього зростання не призведе до відновлення. Препарат схвалений лише для лікування легких когнітивних порушень на ранніх стадіях хвороби Альцгеймера.
Також його застосування обмежене пацієнтами з певним варіантом гена, який не викликає таких побічних ефектів, як набряк та крововиливи в мозку.
За повідомленням dpa з посиланням на експертів Німецького центру нейродегенеративних захворювань (DZNE), з приблизно 1.2 мільйона хворих на хворобу Альцгеймера в Німеччині лише незначна частина може бути кандидатами на цю терапію.
Більше новин читайте на GreenPost.