Догори
Дати відгук

У відомчих лікарнях у хворих на COVID-19 більше шансів залишитися живими (відео)

1 хв на прочитання20 Листопада 2020, 23:42
Поділитись:

Відомчі лікарні краще підготовлені до прийму хворих на ковід. Про це розповів головний лікар госпіталю МВС Київської області Юрій Сак в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".

"У таких лікарнях збережена вертикаль влади та йде жорсткий контроль втілення рішень керівництва закладу. На сьогоднішній день за кількістю кисневих концентраторів, за кількістю медикаментів, за кількістю медичного персоналу — відомчі заклади дуже відрізняються від муніципальних закладів. Реформа децентралізації, яку ми зараз спостерігаємо, вона зараз збиває з пантелику усю систему охорони здоров'я. Тому якщо раніше уся система охорони здоров'я замикалася на міністерстві. То на сьогодні бюджети перерозподілені так, що лікарні фінансуються з місцевих бюджетів. У результаті рішення Міністерства охорони здоров'я носять лише рекомендаційний характер. Мери міст та голови обласних державних адміністрацій більше впливають на ту медичну галузь, яка знаходиться під їх керівництвом.Тому не треба звинувачувати лише міністра охорони здоров'я та головного санітарного лікаря", - розповів медик.

За словами Юрія Сака, в тому, що в конкретних лікарнях не вистачає кисню, ліжок та ліків також винна місцева влада, яка нічого не зробила, щоб це організувати.

Тим часом чи можна заразитися від людини, яка перенесла COVID-19, але мешкає з хворими? Відповів Комаровський (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.