Догори
Дати відгук

Чи можна заразитися від людини, яка перенесла COVID-19, але мешкає з хворими? Відповів Комаровський (відео)

2 хв на прочитання20 Листопада 2020, 22:31
Поділитись:

Відомий педіатр Євген Комаровський відповів на запитання в мережі про те, чи є переносником коронавірусу людина, яка вже перехворіла, але проживає з хворим COVID-19 разом в одній квартирі. Та чи може така людина виходити із самоізоляції та не боятися заразити інших людей.

"Може через рік-два будуть абсолютно зрозумілі, конкретні рекомендації: якщо ви були в контакті, треба на такі-то терміни йти на самоізоляцію чи не треба... але зараз цього немає. Тому, якщо усі страшенно бояться, то однозначний механізм такий — не можна. Ви були в контакті — не можна!" - наголосив лікар.

Також доктор Комаровський нагадав ситуацію, коли прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який перехворів на коронавірус ще навесні, днями був у контакті з COVID-19 і через це пішов на самоізоляцію.

За словами педіатра, важливо точно знати, чи має людина, яка перехворіла на коронавірус, характерні імуноглобуліни G. Але якщо є тісний контакт із зараженим, то виходити із самоізоляції краще тільки по закінченню необхідного періоду часу - 24 днів."Хтось із членів сім'ї захворів, і ви з цією людиною контактуєте. От якщо перші симптоми з'явилися, умовно кажучи, 1 листопада, то скільки ця людина буде заразною? Теоретично максимум 7-8 днів, але наука епідеміологія вирішить, що краще перестрахуватися і скаже - 10 днів. Тобто ви контактуєте до 10 листопада. А тепер додайте 14 днів — максимальний інкубаційний період — значить, ви можете йти на волю 24 листопада", - сказав Комаровський.

Але за словами лікаря, людина яка тільки нещодавно перехворіла та живе з родичами хворими на ковід у 99% випадках не може бути заразною, тому що в неї є антитіла до вірусу. Й тому вона не може його поширювати. Але в 1% випадків в людини такі антитіла можуть не вироблятися й тоді вона дійсно може бути заразною. Тому краще на деякий час максимально скоротити свої контакти.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що потенційно хворого на COVID-19 медика не пустили на лікарняний та змушували працювати з людьми.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
pixabay
Найпотрібніші вітаміни і мінерали для людей старше 50 років — британські вчені
2 хв на прочитання10 хвилин тому
За кількістю випадків коронавірусу найгірша ситуація є на Дніпропетровщині та у Києві
1 хв на прочитання25 хвилин тому
Фото: 5 канал
«Не маємо інших методів, окрім жорсткого локдауну» - епідеміолог
1 хв на прочитання9 годин тому
Фото ілюстративне
Лікарі у Луцьку з вересня без зарплат: подробиці
1 хв на прочитання9 годин тому
Поляки заманюють українських медиків для роботи з COVIDними хворими - політик
1 хв на прочитанняВчора
Ніколи б не здогадалися: лікар розповів, які українці точно не захворюють на COVID-19
1 хв на прочитанняВчора
Багатотисячні звільнення та одна рукавичка на три місяці: проблеми медиків, які працюють з COVIDними хворими
1 хв на прочитанняВчора
Сенсаційна заява вчених: першу вакцину від онкології почнуть випробовувати на людях
1 хв на прочитанняВчора