Догори
Дати відгук

Чи можна заразитися від людини, яка перенесла COVID-19, але мешкає з хворими? Відповів Комаровський (відео)

2 хв на прочитання20 Листопада 2020, 22:31
Поділитись:

Відомий педіатр Євген Комаровський відповів на запитання в мережі про те, чи є переносником коронавірусу людина, яка вже перехворіла, але проживає з хворим COVID-19 разом в одній квартирі. Та чи може така людина виходити із самоізоляції та не боятися заразити інших людей.

"Може через рік-два будуть абсолютно зрозумілі, конкретні рекомендації: якщо ви були в контакті, треба на такі-то терміни йти на самоізоляцію чи не треба... але зараз цього немає. Тому, якщо усі страшенно бояться, то однозначний механізм такий — не можна. Ви були в контакті — не можна!" - наголосив лікар.

Також доктор Комаровський нагадав ситуацію, коли прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який перехворів на коронавірус ще навесні, днями був у контакті з COVID-19 і через це пішов на самоізоляцію.

За словами педіатра, важливо точно знати, чи має людина, яка перехворіла на коронавірус, характерні імуноглобуліни G. Але якщо є тісний контакт із зараженим, то виходити із самоізоляції краще тільки по закінченню необхідного періоду часу - 24 днів."Хтось із членів сім'ї захворів, і ви з цією людиною контактуєте. От якщо перші симптоми з'явилися, умовно кажучи, 1 листопада, то скільки ця людина буде заразною? Теоретично максимум 7-8 днів, але наука епідеміологія вирішить, що краще перестрахуватися і скаже - 10 днів. Тобто ви контактуєте до 10 листопада. А тепер додайте 14 днів — максимальний інкубаційний період — значить, ви можете йти на волю 24 листопада", - сказав Комаровський.

Але за словами лікаря, людина яка тільки нещодавно перехворіла та живе з родичами хворими на ковід у 99% випадках не може бути заразною, тому що в неї є антитіла до вірусу. Й тому вона не може його поширювати. Але в 1% випадків в людини такі антитіла можуть не вироблятися й тоді вона дійсно може бути заразною. Тому краще на деякий час максимально скоротити свої контакти.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що потенційно хворого на COVID-19 медика не пустили на лікарняний та змушували працювати з людьми.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: 5 канал
Трійця, яка збігається з Купайлом: як підготуватися до свята, щоб запустити в своєму житті позитивні і яскраві зміни
3 хв на прочитання33 хвилини тому
Урожай помідор Рослинні хвороби Закарпаття Загибель врожаю
Рослинні хвороби на Закарпатті практично знищили урожай помідор
2 хв на прочитаннягодина тому
Сьогодні 22 червня Міжнародний день тропічних лісів
22 червня - Міжнародний день тропічних лісів: збереження легенів планети
3 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
«Нівелює всі мільярдні вкладення у боротьбу з кліматичною кризою»: екологічний вимір російсько-українського протистояння
1 хв на прочитання3 години тому
Майже кожна третя водойма України забруднена – Віктор Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
Джипінг у заповідних зонах скоро буде під забороною: ухвалено законопроєкт для збереження природно-заповідного фонду
2 хв на прочитанняВчора
Дайте перцю попелиці та мурашкам: рецепт перцевого коктейлю від досвідчених дачників
1 хв на прочитанняВчора
Знайомтеся: крутий двоюрідний брат трицератопса, названий на честь бога Локі
4 хв на прочитанняВчора