- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- У США створили прозорі і суперефективні сонячні панелі
У США створили прозорі і суперефективні сонячні панелі
Американські вчені розробили нові прозорі сонячні панелі, які можуть поглинати близько 8% енергії сонячного світла і приблизно половину пропускати через себе. Результати роботи науковців Мічиганського університету опубліковані у науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, пише Eco Town.
Вчені вирішили проблему низького ККД органічних панелей, які можуть поглинати різні форми електромагнітного випромінювання, але при цьому залишаються здебільшого прозорими для ока людини.
Науковці Мічиганського університету синтезували кілька нових органічних молекул, які можуть взаємодіяти з частинками світла в інфрачервоній і червоній частині спектра, але при цьому пропускають через себе практично всі фотони, які може бачити око людини.
«Ці речовини синтезувати набагато простіше ніж вже існуючі світлопоглинаючі органічні матеріали, - пояснюють вчені. - При цьому вони приблизно в 1,5-2 рази перевершують їх по ефективності, поглинаючи від 3,5 до 5% енергії світла, що проходить через них, і перетворюючи близько 8% її в електроенергію».
«За показником ефективності наша розробка випереджає всі існуючі прозорі сонячні панелі, - каже один з розробників, професор Мічиганського університету (США) Стівен Форрест. - При цьому ККД роботи прозорих сонячних панелей можна зробити ще вищим, якщо використовувати в якості одного з компонентів батарей електроди зі срібла, а не з окису індію і олова, однак в такому випадку вікно стане злегка зеленуватим».
Найближчим часом хіміки планують створити ще більш досконалі електроди і органічні речовини, що поглинають світло, для підвищення ефективності прозорих сонячних панелей. До того ж, дослідники хочуть виготовити кілька експериментальних прототипів панелей з уже створених матеріалів, щоб оцінити рентабельність їх масового виробництва і використання.
"Вікна - ідеальне місце для органічних сонячних батарей, адже такі акумулятори, на відміну від кремнієвих, поєднують високий коефіцієнт корисної дії і прозорість", – переконаний Стівен Форрест.