Догори
Дати відгук

У справах, які стосуються відсутності COVID-сертифікату, суди зазвичай стають на бік відповідача

Принаймні на цей момент склалася така судова практика.

2 хв на прочитання23 Листопада 2021, 16:01
Суд Суд
Поділитись:

Телеграм-канал «Медичне Право України» розповідає, чому суди скасовують адміністративні провадження за відсутність COVID-сертифікату.

«Помічаємо певну тенденцію у ЄРДР: суди стають на сторону громадян і захищають наші права (у випадках, що стосуються сертифікатів)», — ідеться у повідомленні.

У ЄРДР називають підстави, через які суди скасовують адміністративні провадження. Зазвичай це відсутність у діях складу адміністративного правопорушення або ж малозначність діяння.

Окрім усього вищезазначеного, протоколи Нацполіції повертають на доопрацювання. Зазвичай таке рішення стосується двох помилок:

  • «У протоколі про адміністративне правопорушення не встановлений склад правопорушення, не викладена суб’єктивна та об’єктивна сторони вчиненого діяння, а саме: фабула протоколу взагалі не містить відомостей щодо того, в чому полягає вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності».
  • «З фабули протоколу неможливо встановити, що це за постанова під номером 1236 від 09.12.2020 року, яка обмежує підприємницьку діяльність за відсутності COVID-сертифікату, що підтверджує вакцинацію, яким законодавчим органом вона винесена».

Очільниця Експертної Ради суспільних досліджень і проєктів у сфері національного здоров’я та соціального захисту Інна Березюк наголошує, що, навіть якщо справа доходить до суду, він стає на бік відповідача, посилаючись на пріоритет Конституції та законів перед підзаконними актами. Як ілюстрацію Інна Березюк наводить рішення Кельменецького райсуду Чернівецької області, який розглянув протокол про адміністративне порушення, складене на перевізника за перевезення трьох пасажирів без ковід-сертифікату.

Перевізник свою провину не визнав, заявивши, що він не має повноважень перевіряти ковід-сертифікати.

Розглядаючи цю справу, суд заявив, що нині в Україні не введено військового чи надзвичайного стану, які б давали правові підстави для обмеження конституційних прав громадян, а також немає закону, яким встановлювалися б обмеження свободи пересування громадян. На думку судді, автоперевізник не був зобов'язаний і не мав права обмежувати право пасажирів на проїзд. Тому суд вважає, що провини в діях перевізника немає.

Інна Березюк закликає всіх роботодавців, надавачів послуг і співробітників поліції «опинитися в ролі тимчасових жертв такого уряду та йти до судів», ніж потім стати відповідачами за численними адміністративними та кримінальними позовами.

«Пам'ятайте: за замовчуванням погоджуючись виконувати злочинні розпорядження, ви автоматичні завтра станете співучасниками злочину, і тоді суди прийматимуть рішення про завдання шкоди громадянам уже вами», — говорить Інна Березюк.

Нагадаємо, очільник Нацполіції визначився, чи має вона право перевіряти COVID-сертифікати на вулиці.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Понад 300 тис. км забруднено боєприпасами — це майже як площа Харкова: експерти розповіли, що робити з відходами війни
12 хв на прочитаннягодина тому
Міноборони РФ: мобілізації не буде, але повістки з 1 квітня почнуть розсилати в електронному вигляді
1 хв на прочитання2 години тому
США заявили про прагнення Росії отримати зброю в Північній Кореї в обмін на продовольство
1 хв на прочитання6 годин тому
850 тисяч бійців КНДР, готових воювати за Росію, виявилися фейком
2 хв на прочитання7 годин тому
Ніжний великодній крафін — рецепт модної паски
2 хв на прочитання7 годин тому
РФ має аналог нещодавно поставленого Україні найкращого американського БТР Stryker, проте є нюанс — експерти
1 хв на прочитання14 годин тому
Як реанімувати підмерзлі рослини: садівники діляться трьома способами
1 хв на прочитання15 годин тому
 «Карколомний» смак: салат із редискою і бананом від відомого кухаря
1 хв на прочитанняВчора