У соцмережі показали фото післяпожежного Чорнобильського заповідника
Мертві дерева або їх гілля в будь-який момент можуть впасти
Заповідні території, на яких цьогоріч вирували пожежі, потроху відновлюються, заростаючи травами і чагарниками. Про це пише Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник у Facebook.
У заповіднику зазначають, що за такий короткий проміжок часу нікуди не діваються чорні стовбури обгорілих дерев, які стирчать на згарищах під різними кутами.Такі дерева становлять серйозну небезпеку для всіх, хто з тих чи інших причин заходить у заповідні місця.
Співробітники різних організацій зони відчуження, науковці, відвідувачі в складі екскурсій, навіть «сталкери», що проникають сюди незаконно, повинні усвідомити: мертві дерева або їх гілля в будь-який момент можуть впасти, серйозно вас травмувавши.
"Особливо несподівано це може статись під час сильних поривів вітру. Тому будьте уважні й обережні: горільники – не ті місця, котрі можна відвідувати без застережень", - звертають увагу у Чорнобильському заповіднику.
Нагадаємо, пожежі в зоні відчуження тривали з 4 квітня. За попередніми оцінками пожежі знищили 5% Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника: постраждало 11,5 тис. га південно-західної частини заповідника, з них приблизно 35 % − ліси, 55 % − перелоги, 10 % − водно-болотні угіддя.