У Росії почали продавати яйця за паспортами
Жителі Чукотки пояснили, чому вартість десятка яєць може доходити до 600 рублів.
Жителі російського міста Білібіно (адміністративний центр Білібінського району Чукотського автономного округу) скаржаться, що яйця стали продавати за паспортами. Т.в.о. губернатора Чукотки Владислав Кузнєцов доручив створити швидкий запас яєць і пообіцяв вирішити проблему з будівництвом птахофабрики. Про це розповідає «Московський комсомолець».
«Учора працював у Білібіному. Жителі міста розповіли, що яйця продають людям тільки за паспортом — підхід, як у дев'яностих роках! Доручив швидко створити в Білібіно запас яєць, достатній для закриття потреби», — написав чиновник у своєму Телеграм-каналі.
Видання пише, що дефіцит яєць у Білібіному виник не вчора. Місцеві жителі протягом багатьох років скаржаться на проблеми з поставками яєць і ціни на продукт. У соцмережах люди ділилися, що вартість яєць доходить до 600 рублів за десяток.
«У Білібіному проживає 5,5 тисячі осіб. Місто розташоване за 1000 км від Магадана. Продукти туди доставляють літаками. Жителі в курсі, коли прилітають літаки з яйцями. І якщо в центральній Росії в разі чого починають скуповувати гречку і цукор, то в Білібіно біжать за яйцями», — розповідає Ростислав Сидоров, який відпрацював у Білібіно вахтовим методом два роки.
Він говорить, що не чув про продаж яєць за паспортами, тим більше в цьому нема потреби.
«Білібіно — місто маленьке, усі одне одного знають в обличчя, паспорти не потрібні. Продавщиця магазину, якщо помітить, що людина вдруге приходить по яйця, одразу скаже: "Ти що, збожеволів, покладено три десятки в одні руки"», — пояснює чоловік.
На його думку, вирішенням проблеми стало би прокладання дороги до порту — тоді можна було б здешевити логістику, а не доставляти яйця та інші продукти літаками. А ось будівництво птахофабрики в Білібіно нерентабельне.
«Занадто дорого привозити зерно для курей. Але найголовніша проблема Чукотки — фахівці. Через морози працювати тут важко, продуктивність падає, люди частіше хворіють. Фахівцям потрібно платити великі гроші, щоб їх зацікавити роботою в цих краях. До того ж у Білібіному дефіцит житла. Дешеві квартири закінчилися, а по 5-6 млн ніхто купувати не стане. Муніципального житла немає. Залишилися тільки споруди, які потрібно відновлювати. Є бараки, але туди сім'ю не перетягнеш. Тобто працівників птахофабрики селити нікуди», — розповідає росіянин.