Догори
Дати відгук

У разі проковтування забарвлює губи дитини в синій колір: у США вирішили проблему дітей, які ковтають батарейки

Технологія «кольорового оповіщення» може врятувати життя.

3 хв на прочитання29 Квітня 2024, 19:52
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Американська компанія Energizer розробила нову літієву батарейку-таблетку, яка виділяє синій барвник відразу ж при взаємодії з вологою, наприклад, зі слиною. Так батьки зможуть відразу помітити, що дитина проковтнула токсичний елемент живлення. Про це розповідає Popular Science.

Після двох десятиліть постійної інтеграції у все — від брелоків і пультів дистанційного керування до кухонних термометрів і розумних годинників — літієві батарейки зараз є надзвичайно поширеним побутовим елементом. На жаль, їхня поширеність збігається зі значним зростанням кількості дітей, які ковтають маленькі батарейки. За період із 2010 по 2019 рік було зафіксовано понад 70 300 звернень до лікарів у зв'язку з проблемами, пов'язаними з дитячими батарейками. З них майже 85 % були пов'язані з кнопковими батарейками.

Окрім небезпеки удушення, Комісія з безпеки споживчих товарів США попереджає, що хімічні речовини, які містяться в батарейках, можуть спричинити серйозні тілесні ушкодження та навіть смерть протягом кількох годин, якщо їх проковтнути. Крім того, електричний струм, що генерується при взаємодії слини з батареєю, може одночасно пропалювати тканини тіла, що призводить до ще більш потенційно смертельних ускладнень. Щороку тисячі людей звертаються до лікарень через те, що проковтнули батарейки.

Щоб допомогти вирішити цю проблему, компанія Energizer у співпраці з некомерційною організацією Reese's Purpose, що займається питаннями дитячої безпеки, розробила безпечнішу батарейку, а також ще міцнішу упаковку, захищену від потрапляння до неї дітей.

Окрім гіркого на смак нетоксичного покриття, яке все частіше зустрічається на подібних продуктах, новітні батарейки компанії у формі монети також загорнуті в контейнер, для відкриття якого потрібні ножиці. Але навіть якщо дитина візьме таку батарейку до рук, батьки та вихователі майже миттєво зможуть зрозуміти, чи потрібно звертатися до служби екстреної медичної допомоги.

Описана як «технологія кольорового оповіщення», ця негативна сторона батареї випускає нетоксичний харчовий синій барвник при змішуванні з вологою, наприклад, зі слиною, що потрапила на неї. Згідно з веб-сайтом Energizer, батарейки містять приблизно стільки ж барвника, скільки 30 г ароматизованого спортивного напою, і він зникає після кількох полоскань водою або чищення зубів.

Однак, незалежно від інновацій у сфері захисту дітей, вихователі повинні негайно відвести дитину до медичних працівників, якщо вони підозрюють, що вона проковтнула батарейку. Американський Національний столичний токсикологічний центр застерігає від викликання блювоти, натомість рекомендує давати дітям старше 12 місяців ковтати мед. Це може покрити проковтнуту батарейку і таким чином допомогти затримати хімічний опік внутрішніх тканин на шляху до отримання медичної допомоги. Проте дітям до 1 року не слід їсти мед, тому найкраще негайно доставити їх у відділення невідкладної допомоги для проведення рентгенівського знімка.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Трансформатор, який пережив декілька влучань уламками і зрештою був зруйнований ущент.
Німеччина поставить Україні потужні акумулятори для енергосистеми
3 хв на прочитання45 хвилин тому
Транзит російської нафти через Україну впав до історичного мінімуму в 2024 році
Обсяги транзиту російської нафти через Україну впали до рівня 2014 року
1 хв на прочитаннягодина тому
Фото: pixabay.com
Не лише багата на ресурси, а й відіграє ключову роль у зв'язку зі зміною клімату: навіщо Трампу Гренландія
5 хв на прочитання2 години тому
Права споживачів у магазинах: що робити, якщо охорона вимагає оплатити пошкоджений товар. Фото: Victoria / Pixabay
Охоронці магазинів не мають права вимагати оплати за пошкоджені товари
1 хв на прочитання2 години тому
Парникові гази пропонують зберігати в стінах будинків для боротьби з глобальним потеплінням
1 хв на прочитання4 години тому
Шість країн Євросоюзу закликають знизити стелю цін на російську нафту, встановлену G7
2 хв на прочитання5 годин тому
Заготівля дров біля водойм - чи дозволено це законом
1 хв на прочитання5 годин тому
Переробка сміття на електроенергію: Україна запускає інноваційний проєкт
1 хв на прочитання7 годин тому