У польській школі батьки обурилися, що їхні діти навчаються з українцями
Проте позиція керівництва школи, мерії та кураторіуму освіти була непохитною.
Батькам польських дітей із міста Марки під Варшавою дуже не сподобалося, що у класах опинилися діти мігрантів — переважно українців. Батьки вважали, що приїжджі діти занижуватимуть рівень класу, і почали писати скарги. Про це розповів MOST.
Усе почалося з того, що перед початком навчального року в одному з месенджерів було створено батьківський чат. Туди виклали список нових учнів, багато з яких — українці. Наприклад, в одному з других класів у списку новачків було 5-6 непольських прізвищ. Деякі батьки польських дітей практично одразу відреагували негативно.
«Читаю ці прізвища і не впевнена, чи це правильно роблю. Руки опускаються. Сумніваюсь, що у другому класі наші діти здобудуть знання», — писала одна мама.
«Без коментарів», — додала інша.
Тоді обговорення цієї теми особливо не розвинулося — з'явилося лише кілька лайків і смайликів різних емоцій. Але 4 вересня відбулися збори батьківських комітетів паралелі, за результатами яких стало зрозуміло: незадоволених польських сімей у рази більше, ніж виявлених у чаті реакцій.
Батьки польських дітей висловлювали невдоволення великою кількістю дітей-іноземців. Як з'ясувалося, деякі з них направили скарги не лише керівництву школи, а й мерії.
Інші, навпаки, стали на захист дітей мігрантів.
«Від 4 вересня бурмистру (меру — прим. MOST) і до кураторіуму надійшла величезна кількість скарг від польських батьків на те, що їхня дитина потрапила в один клас з іноземцями (головним чином українцями). Не вистачає слів, щоб на ці скарги відповідати… Передаю батькам, що діти не з Польщі жодним чином не занижують рівень класу, мають 6 годин уроків польської на тиждень і в окремих випадках оточені додатковою допомогою. Прохання хоч на мить стати на місце цих ні в чому не винних дітей…» — написала за підсумками зборів одна з поляків, яка побувала на зборах.
Проте позиція керівництва школи, мерії та кураторіуму освіти була непохитною. Польським батькам дали зрозуміти, що на змін чекати не варто: класи затверджені, діти іноземців абсолютно здатні вчитися з поляками, ніяк не занижуючи загальний рівень класу і не гальмуючи освітній процес. Понад те, перед початком навчального року керівництво додало ще кілька класів, аби кількість учнів у кожному не перевищувала 30 осіб.
У результаті українські діти залишилися навчатися у класах нарівні з поляками.
Якими будуть подальші дії незадоволених польських батьків, наразі невідомо.
Раніше ми також писали про школу під землею: через російські обстріли діти у Харкові змушені ходити на уроки в метро (ФОТО).