У Польщі вперше зафіксували рідкісний вид хижаків. Це сталося випадково. Дослідники встановили у лісі фотопастки, щоб спостерігати за бобрами, але несподівано зняли чорних вовків, які раніше вважалися лише частиною фольклору. Про це повідомляє IFLScience.
Кадри були записані на камеру-пастку, яку спочатку встановили для запису бобрів у природоохоронній благодійній організації SAVE Wildlife Conservation Fund Poland.
Протягом 1950-х років вовки в Польщі майже вимерли, однак у 1998 році в Польщі було введено загальнонаціональну заборону на полювання на вовків, що допомогло відновити популяцію.
Нещодавні дослідження показали, що польські вовки тепер мобільні, перетинають кордони сусідніх країн, таких як Росія та Словаччина. Зараз підраховано, що близько 2000 вовків бродять у Польщі та навколо неї.
У Єллоустоні реінтродукція вовків у 1990-х роках буквально змінила ландшафт у феномені, відомому як трофічний каскад. Згідно з дослідженням 2022 року, хоча чорні вовки рідко зустрічаються в усьому світі, майже половина вовків у Єллоустоуні чорні.
Двоє чорних вовків у Польщі, ймовірно, рідні брати/сестри, їм приблизно рік. Враховуючи кадри, благодійна організація тепер хоче зібрати гроші, аби зібрати та проаналізувати екскременти пари, щоб дізнатися більше про їхню ДНК і генетику.
Ходили чутки про існування чорних вовків, але історії про них приписували місцевому фольклору.
Вважається, що чорний колір походить від мутації домашніх собак, поєднаних з вовками тисячі років тому. У дописі на Facebook організація пояснила, що більшість вовків у Польщі сірі з рудуватими або чорними акцентами.
«Чорні та сірі [вовки] — це один і той самий вид», — сказала Джоанна Точидловська, координатор проекту SAVE Wildlife Conservation Fund Poland.
Більше новин читайте на GreenPost.