У столичному парку "Перемога" можут знищити безліч здорових сосен через те, що дерева зігнуті чи схилені. Про це повідомив Олег Янчевський у Фейсбуці. За словами киянини, там де можна спиляти одну гілку, не треба спилювати все дерево, а в Києві відбувається зовсім інакше: "падають хворі дерева" і "великі дерева", падають гілки що ростуть низько і горизонтально.
За словами автора допису, ті, хто розбирається в анатомії дерев знають, що найміцніші гілкі на стовбурі - горизонтальні, вони майже ніколи не відламуються в місті кріплення. На відміну від сильних бічних гілок під кутом 30-45 градусів, що часто розчахуються.
"Томограф для оцінки стану дерев, як комп'ютер в руках аборигенів, не врятує від проблем. Бо в кожному УЗН потрібно мати відповідальну людину, яка щоденно інспектує дерева, їх зміни, аварійні гілкі. Це праця. Я ніде ні в місті, ні в лісах Полісся , крім парку Перемога, не зустрічав таку кількість похилених сосен. Це - наслідкі косіння під ними трави та вигрібання голок. Сосни щось не доотримують: чи кремнію, чи кальцію, чи просто деформується коренева система", - вважає Янчевський.
Киянин переконаний, що пора змінювати систему догляду за деревами і припинити воювати в місті з дорослими деревами без чіткого уявлення про аварійність.
Нагадаємо, науковці довели, що діти, які живуть у зелених районах, мають більший ІQ.